Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 16, 2013

Príliš krutá prehra SR "21" s Talianskom

SENEC (SITA) - Návrat k stredajšiemu priateľskému stretnutiu Galádovcov s vicemajstrami Európy

 
 
 
 
Sprava: Hráč Talianska Gianmario Piscitella, hráč Slovenska Róbert Mazáň a hráč Talianska Luca Antei počas priateľského zápasu Slovensko U21 a Taliansko U21. Senec, 14. august 2013.

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov síce prehrali v stredajšom medzištátnom prípravnom dueli s talianskymi rovesníkmi v Senci 1:4, trojgólový neúspech je však až príliš krutý vzhľadom na vývoj zápasu. Taliani sa síce ujali vedenia zásluhou premeneného pokutového kopu už v 3. min, Slováci však prebrali opraty stretnutia do svojich rúk a dominovali vo všetkých herných činnostiach. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól obrancu Lukáša Pauscheka.

"Tréner mi prízvukoval, aby som podporoval ofenzívu, chodil do šestnástky a krídelných priestorov. Pri mojom góle som čakal, že Miňo Lalkovič si hodí loptu a pošle ju na päťku, tak som si tam nabehol," povedal obranca Sparty Praha. V závere prvého polčasu však domácej obrane ušiel jeden z hráčov súpera, naturalizovaný Slovák pôvodom z Brazílie Dionatan Teixeira mu síce čisto vypichol loptu, ale Talian prepadol cez jeho nohy a poľský hlavný arbiter Pawel Gil nekompromisne vylúčil stopéra Dukly Banská Bystrica. Nasledoval druhý premenený pokutový kop. Ten však nezlomil Slovákov.

Zverenci Ivana Galáda napriek početnej nevýhode vleteli do súpera aj v druhej štyridsaťpäťminútovke, postupne im však došli sily a inkasovali ešte dva góly. "V prvom polčase sme ponúkli slušnú hru, ale po vylúčení sme nedokázali byť rovnocenným partnerom. Nepočítali sme s takou vysokou prehrou, ale v našom mužstve som videl najmä v prvom polčase kvalitu. Tým by sme mohli uspieť v budúcnosti," zhodnotil kouč slovenskej "dvadsaťjednotky".

Na slová kormidelníka nadviazal aj kapitán SR "21" Richard Lásik, ktorý na klubovej úrovni pravidelne nastupoval v minulej sezóne v základnej zostave talianskej Brescie. "Ja si myslím, že ak budeme hrať tak ako keď sme boli jedenásti na ihrisku, tak sa nemusíme ničoho a nikoho báť. Keď nezopakujeme chyby a v budúcnosti predvedieme taký výkon ako pred vylúčením, tak všetko bude v poriadku," povedal pre SITA 20-ročný defenzívny stredopoliar Lásik.

Zverenci Ivana Galáda odohrajú najbližšie stretnutie 9. septembra, keď v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 do Česka privítajú v Senci rovesníkov z Gruzínska.