Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 14, 2013

Reprezentácia Slovenska do 21 rokov dnes doma proti Luxembursku

SENEC (SFZ) – Pred štvrtým kvalifikačným zápasom o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Luxembursko "21".

 
 
 
 
Hráči SR"21" oslavujú gól v sieti Gruzínska v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Gruzínsko "21" (1:0). Zľava: Jakub Paur, Adam Zreľák, Ivan Schranz a Róbert Mazáň. 9. september 2013, Senec.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odohrá dnes štvrtý zápas kvalifikácie o postup na ME 2015 proti Luxembursku. Slováci klesli po zápase v Škótsku na tretiu priečky tabuľky 3. kvalifikačnej skupiny, o skóre sa posunul na druhé miesto náš premožiteľ, Škótsko.

V Paisley sme odohrali zápas, v ktorom naše mužstvo nesklamalo. Z množstva šancí sa však podarilo premeniť jedinú. Gól zo 69. minúty bol premiérovým pre útočníka AS Trenčín Tomáša Maleca. "Gól a zápas v Škótsku zostane pre mňa peknou spomienkou, mrzí len výsledok 1:2," povedal na margo zápasu v Paisley aktuálne tretí najlepší kanonier Corgoň ligy. Zo Škótska si okrem gólu priviezol aj drobné zranenie lýtkového svalu. "Vynechal som tréning v sobotu, ale dnes (pozn. nedeľa 13.10.) som už naplno trénoval a teším sa na zápas," dodal Tomáš Malec. Aký je aktuálny zdravotný stav ostatných hráčov sme sa spýtali asistent trénera Norberta Hrnčára. "Po zápase v Škótsku mali niektorí hráči drobné šrámy, lekársky tím ich vyriešil a posledný tréning absolvovali všetci hráči v poriadku."

S Luxemburskom sme otvárali kvalifikáciu v júni na štadióne v Ettelbrucku. Náš tím vyhral vysoko 7:1 po góloch Paura, Škvarku, Hrošovského, Janeca, hetrikom sa zaskvel Ivan Schranz. Okrem duelu so Slovákmi odohralo Luxembursko v skupine ďalšie tri zápasy, v ktorých prehralo v Škótsku 0:3, doma s Gruzínskom 0:3 a s Holandskom 0:1. Je teda predpoklad, že v dnešnom zápase bude musieť naše mužstvo zdolávať nepríjemný obranný val súpera. "Analýza sa robí kvôli tomu, aby sme vedeli, čo nás v zápase čaká. Je predpoklad, že súper bude hrať v defenzívnom bloku, ale je na našom mužstve, aby sa v zápase s touto situáciou vysporiadalo. Myslím, že hráči sa na túto úlohu dobre pripravení," povedal po včerajšom tréningu asistent trénera Norbert Hrnčár.

Prehra v poslednom zápase bola až príliš krutá. Naši hráči mali pod kontrolou takmer celý zápas a chýbalo jediné – góly. Prehra bolela a na hráčoch bolo vidieť sklamanie. "Na futbale je pekné, že po jednom zápase príde hneď druhý. To, čo bolo, sme si s hráčmi rozobrali, teraz sa naplno sústredíme na zápas s Luxemburskom a na víťazstvo," dodal na záver Norbert Hrnčár.

Zápas Slovensko "21" - Luxembursko "21" so začiatkom o 19:00 na štadióne NTC v Senci rozhoduje Robert Rogers z Írska.