Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 3, 2012

Róbert Mak predĺžil zmluvu s Norimbergom do roku 2015

NORIMBERG (SITA) - "V Norimbergu sa cítim naozaj fantasticky. O predĺžení zmluvy som nemusel dlho rozmýšľať," povedal pre www.fcn.de Róbert Mak

 
 
 
 
Hráč Slovenska Róbert Mak počas medzištátneho prípravného futbalového zápasu hráčov do 21 rokov, Slovensko - Čierna Hora. Trenčín, 29. február 2012.

Slovenský futbalový reprezentant v kategórii do 21 rokov Róbert Mak predĺžil zmluvu s nemeckým prvoligovým klubom 1. FC Norimberg do roku 2015. Pôvodný kontrakt mal vypršať 21-ročnému stredopoliarovi v lete budúceho roka. Informáciu priniesla oficiálna stránka desiateho mužstva I. bundesligy 2011/2012.

"Robby sa v ostatných mesiacoch neskutočne zlepšil. Dokázal to najmä v druhej polovici uplynulej sezóny. Veríme, že bude stále napredovať a bude pre Norimberg v ďalších rokoch veľkým prínosom," povedal pre www.fcn.de športový riaditeľ klubu Martin Bader.

Róbert Mak je bratislavský rodák, v Norimbergu pôsobí od leta 2010 a počas dvoch sezón odohral v jeho drese 38 bundesligových stretnutí, v ktorých dal 5 gólov. Na konte má aj dva duely v Nemeckom pohári, pričom v súťaži o DFB-Pokal sa mu podarilo aj raz skórovať. "V Norimbergu sa cítim naozaj fantasticky. O predĺžení zmluvy som nemusel dlho rozmýšľať. Už teraz sa teším na ďalšie tri roky v tomto mužstve. Chcel by som tímu pomôcť k etablovaniu v najvyššej nemeckej súťaži," cituje oficiálna stránka Norimberčanov slová bývalého hráča Slovana Bratislava a akadémie Manchestru City Maka.