Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 5, 2015

Rozhovor s Tomášom Vestenickým, nováčíkom v slovenskej 21-tke

MINSK (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Tomáš Vestenický o prvej nominácii do Slovenskej reprezentačnej „21“, finále Challenge Trophy a atmosfére v mužstve pred prvým kvalifikačným zápasom Eura 2017 v bieloruskom Slucku

 
 
 
 
Zľava: Filip Ďuriš, Tomáš Vestenický a Denis Vavro na prechádzke v Minsku pred prvým zápasom kvalifikácie o postup na ME 2017 do 21 rokov. Minsk, 5. september 2015.

Na poslednú chvíľu sa do nominácie trénera Pavla Hapala dostal aj Tomáš Vestenický. Rodák z Topoľčian a kmeňový hráč AS Rím je v súčasnosti na hosťovaní v druholigovej Modene. „Keď mi tréner pôvodne volal, že nie som nominovaný a budem v pozícii náhradníka, bol som z toho smutný. Káder je však nabitý dobrými futbalistami, ktorí hrávajú v slovenskej alebo v dobrých zahraničných ligách. No o dva dni neskôr sa mi ozval tréner Hapal, že ma donominoval, tá správa ma fakt veľmi potešila.“ povedal v sobotu už v Minsku Tomáš Vestenický.

 

V stredu vo finále Challenge Trophy nastúpil na svoj prvý zápas pod vedením Pavla Hapala,  v 73. minúte za stavu 0:2 striedal Martina Chriena. „Prehrávali sme o dva góly a tréner posielal na ihrisko ďalšieho útočníka, takže moja úloha bola pomôcť mužstvu najlepšie gólom,“ vysvetlil svoju pozíciu. Účel to splnilo, Turci náskok stratili a po jedenástkovom rozstrele, v ktorom síce Tomáš svoj pokus nepremenil, Slováci získali trofej. „Ďakujem Rodymu (brankár Marek Rodák), že nás podržal. Na penaltu som si veril, ale pred strelou som zaváhal, nevedel som, kam loptu kopnem. To bola hlavná príčina môjho nezdaru,“ opísal nepremenenú jedenástku.

 

Atmosféra v mužstve je pred zajtrajším zápasom optimistická, z vnútra tímu cítiť, že sa tvorí dobrý kolektív. „Je tu super partia, mňa mužstvo prijalo veľmi dobre. S niektorými chalanmi som prvý raz, ale je tu veľa takých, ktorých poznám už z devätnástky,“ naznačil dobré vzťahy, ktoré sú kľúčom k úspechom na ihrisku.

 

Dnes večer hrá naše reprezentačné „A“ mužstvo zápas v Španielsku a Vestenický verí, že Kozákovi zverenci privezú nejaké body domov. „Bude to veľmi ťažký zápas pre našich, ale verím že to naši zvládnu. Tipujem 1:1.“

 

Slovenská reprezentácia do 21 rokov sa predstaví v prvom kvalifikačnom zápase Eura 2017 zajtra na štadióne v Slucku o 16:00 proti domácemu výberu Bieloruska.