Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 4, 2015

Slovenská 21-tka sa zišla pred kvalifikačným dvojzápasom s Cyprom a Holandskom v Myjave

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov nastúpi vo štvrtok (8.10.) na svoj druhý kvalifikačný zápas o EURO 2017

 
 
 
 
Tréner SR 21 Pavel Hapal počas tréningu mužstva v Minsku. Minsk, 6. septembra 2015.

Po neúspešnom úvodnom kvalifikačnom zápase našej reprezentačnej 21-jednotky v Bielorusku sa zverenci trénera Hapala dnes zišli v Myjave pred dôležitým dvojzápasom proti Cypru a Holandsku. V nominácií trénera Hapala oproti úvodnému zápasu  nastali drobné zmeny. Do nominácie sa po zraní vracia Branislav Niňaj z belgického KSC Lokeren, taktiež kapitán Adam Zreľák, ktorý nemohol hrať v úvodnom zápase pre trest z predchádzajúcej kvalifikácie a nováčikom v mužstve trénera Hapala je Lászlo Benés, ktorý presvedčil kvalitnými výkonmi v drese MŠK Žilina. "Zreľák je kapitán mužstva takže sme vedeli a je stabilnou súčasťou tohto kádra. Braňo Niňaj sa uzdravil a pravidelne nastupuje v belgickej lige. Je to skúseny hráč, ktorý hral už v predchádzajúcej kvalifikácii. Laszlo Benés je síce najmladší, ale svojimi nadštandarnými výkonmi v Žiline si vypýtal miesto v nominácii," povedal na zraze tréner Hapal.

Na popoludňajší zraz nepricestovali do Myjavy len legionári Albert Rusnák z holandského FC Groningen a Dávid Ivan z talianskeho U.C. Sampdoria. Obaja pricestuju zajtra (9.10.), brankár Rodák z anglického FC Fulham dorazí dnes vo večerných hodinách.

Slováci by radi odčinili nevydarený štart do kvalifikácie aj za pomoci domácich fanúšikov a získali prvé tri body do kvalifikačnéj tabuľky o EURO 2017 v Poľsku. “Naším cieľom je obidva zápasy vyhrať, ale uvdíme či sa nám to podarí alebo nie. Nechcel by som predbiehať. My chceme teraz poraziť doma Cyprus a uvidíme v akom rozpoložení odcestujeme do Holandska. Samozrejme, chceli by sme uspieť aj v Nijmegene," dodal Pavel Hapal.

Výkop kvalifikačného zápasu medzi Slovenskom "21" a Cyprom "21" je naplánovaný na štvrtok 8. novembra o 17:20 na štadióne Spartaka Myjava. “Verím, že nám domáce prostredie môže pomôcť. Na Myjave sa nám darí a prakticky sme tu zvládli všetky predchádzajúce zápasy a aj touto cestou by som chcel pozvať všetkých slovenských fanúšikov, aby sa prišli na nás pozrieť, povzbudiť nás a pomohli nám k víťazstu nad Cyprom," dodal na záver tréner Pavel Hapal.