Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 30, 2015

Slovenská reprezentácia do 23 rokov sa zišla pred finále Challenge Trophy v Myjave

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská futbalová reprezentácia do 23 rokov nastúpi v stredu (2.9.) vo finále Challenge Trophy proti Turecku. V kádri trénera Hapala aj Kiss, Pauschek, Štetina, Malec a Guba

 
 
 
 
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal na zraze v Myjave. Myjava, 30. augusta 2015.

Pred štartom kvalifikácie o postup na záverečný turnaj ME 2017 do 21 rokov, sa zišla slovenská dvadsaťjednotka na zraze v Myjave. V rámci prípravy na úvodný kvalifikačný duel v Bielorusku nastúpia Slováci vo finále turnaja Challenge Trophy, určeného pre kategóriu do 23 rokov, proti Turecku. Tréner Hapal povolal, v súlade s reglementom súťaže, do kádra päticu starších hráčov narodených po 1.1.1990 a neskôr. "V obidvoch zápasoch, proti Turecku aj proti Bielorusku, chceme byť úspešní a vyhrať. Káder ukázal svoje schopnosti už v semifinále Challenge Trophy proti Nórsku, teraz sme nominovali niektorých starších hráčov. Pristúpili sme k tomuto kroku aj preto, aby sme pomohli herne vyťaženým hráčom 21-ky pred vstupom do kvalifikácie. Nominovní hráči preukazujú dlhodobo kvalitu vo svojich súťažiach a právom sú tu s nami," povedal na zraze v Myjave tréner Pavel Hapal.

Na popoludňajší zraz nepricestovali do Myjavy Žilinčania Čmelík, Káčer, Škriniar, Vavro, Králik, Mihalík a Mazáň, ktorí si plnia klubové povinnosti v najvyššej domácej súťaži v Trnave, Lobotka pricestuje v neskorých večerných hodinách, príchod Filipa Kissa je naplánovaný na zajtra (31.8.). 

Slováci v rámci Challenge Trophy už proti futbalistom z krajiny polmesica nastúpili, v rámci skupiny pod vedením trénera Galáda remizovali naši hráči v marci 2014 v Turecku 4:4. "Zápas som videl, Turecko pricestuje s obmeneným kádrom v porovnaní s predošlým stretnutím. Ťažko teda predpokladať, aká bude ich sila, samozrejme, je dobre, že hráči majú skúsenosti, ktoré môžu v stredu využiť. Ja verím, že tentoraz neinkasujeme štyri góly, v defenzíve budeme kvalitnejší a využijeme naše ofenzívne schopnosti v úspešný výsledok," komentoval kouč Pavel Hapal.

Slováci by radi nadviazali na sériu úspešných výsledkov v prípravnom období, počas ktorého dokázali zdolať tímy Nórska, Česka a Poľska, herným prejavom presvedčili aj v domácom, remízovom stretnutí s Ukrajinou (0:0). Dejiskom finále duelu bude Myjava, kde v semifinále zdolali, v prvom stretnutí pod vedením trénera Hapala, Nórsko 4:1. "Tu sme sa udomácnili, v Myjave sme našli prechodný domov aj pred prípravným zápasom s Českom. Prostredie je pre nás známe, vnímame pozitívnu odozvu prostredia. Verím, že aj teraz nás prídu diváci povzbudiť a finále bude mať pravú futbalovú kulisu," dodal na záver Pavel Hapal.

Výkop finálového zápasu medzi Slovenskom "23" a Tureckom "23" je naplánovaný na stredu 2. septembra 2015 o 17:30 na štadióne Spartaka Myjava.