Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 6, 2015

Slovensko "21": Dnes ostrý kvalifikačný štart v Slucku

SLUCK (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Dnes vstupuje do svojej dvanástej kvalifikácie reprezentačná dvadsaťjednotka – dosiaľ na finálový turnaj ME tejto vekovej kategórie postúpil len tím Dušana Radolského v roku 2000, ostatné pokusy sa skončili v eliminácii, či posledné dva v baráži

 
 
 
 
Reprezentácia SR "21". Horný rad zľava Lobotka, Mazáň, Mihalík, Lupčo, Zreľák, Kotula, Ďuriš, Šafranko, Záhumenský, Huk, Sabler, Duga, Brigant. Stredný rad zľava Nozdrovický (fyziterapeut), Fegyveres (lekár), Boďo (kondičný tréner), König (tréner brankárov), Hapal (tréner), Brunegraf (asistent trénera), Kojnok (technický vedúci, Košáň (masér), Ludík (masér). Dolný rad zľava Ivan, Šatka, Chrien, Valjent, Hruška, Kira, Chovan, Niňaj, Škriniar, Králik, Bero.   Myjava, 25. marec 2015

V Slucku sa dnes o 15:00 nášho času pôjde naostro! Družina Pavla Hapala bez potrestaného kapitána Adama Zreľáka (odpykáva si trest za vylúčenie v minulej baráži s Talianskom) si trúfa na plný bodový záber.

Skupina je ťažká – súpermi Slovenska sú Holandsko, Turecko, Bielorusko a Cyprus, na finálový turnaj do Poľska postúpi len víťaz, spolu s víťazmi ďalších ôsmich skupín, o dve zvyšné miestenky sa pobijú v baráži štyria najlepší z druhých miest, usporiadajúce Poľsko má automaticky zabezpečenú účasť.

Tréner Hapal nominoval na súboj v Bielorusku tento káder: brankári Adrián Chovan (Trenčín), 
Matúš Kira (Michalovce), 
Marek Rodák (Fulham), obrancovia Lukáš Skovajsa (Trenčín), 
Milan Škriniar, Denis Vavro, Róbert Mazáň, Martin Králik (vštci Žilina), 
Juraj Chvátal (Slovácko), 
Martin Valjent (Ternana), stredopoliari Stanislav Lobotka, Matúš Bero (obaja Trenčín), 
Miroslav Káčer, Jaroslav Mihalík, Lukáš Čmelík (všetci Žilina), 
Martin Chrien, Tomáš Brigant (obaja Brno), 
Lukáš Haraslín (Lechia Gdaňsk), 
Albert Rusnák (Groningen), 
Dávid Ivan (Sampdoria), úročníci Filip Ďuriš (Slovan), 
Pavol Šafranko (Prešov), Tomáš Vestenický (Modena).

Mužstvo pod vedením Pavla Hapala, ktorý sa ho so svojím realizačným tímom ujal po ukončení misie Ivana Galáda v januári tohto roku, odohralo doteraz 5 zápasov, s bilanciou 3 víťaztsvá, 2 remízy, 0 prehier.

Od piatka je slovenská výprava v Bielorusku, včera v čase zápasu absolvovali hráči tréningu na štadióne v Slucku. Všetci sú v poriadku a pripravení na stretnutie, odhodlaní zvíťaziť.

Do konca kalendárneho roku čakajú "dvadsťjednotku" po Bielorusku ešte tri kvalifiakčné duely: 8. októbra doma s Cyprom , 11. októbra v Holandsku a 17. novembra domáca odveta s Holandskom.