Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 28, 2011

Slovensko "21" - Fínsko "21" 0:0

ZLATÉ MORAVCE (SITA) - Po víťazstve v Nitre sa "dvadsaťjednotka" rozišla s tímom Fínska bezgólovou remízou

 
 
 
 
Róbert Valenta zo Slovenska (vpravo) a Mikko Sumusalo z Fínska (vľavo) počas prípravného futbalového zápasu do 21 rokov medzi Slovensko - Fínsko. Zlaté Moravce, 28. marec 2011.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov hrali v pondelok 28. marca v Zlatých Moravciach v odvetnom medzištátnom prípravnom stretnutí s fínskymi rovesníkmi bez gólov. Kým v sobotu "galádovci" v Nitre vyhrali 3:2, tentoraz sa strelecky nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo. Obe tieto medzištátne stretnutia sú pre Slovensko "21" súčasťou prípravy na júnový vstup do kvalifikácie o postup na ME 2013 hráčov tejto vekovej kategórie. Na štadióne FC ViOn Zlaté Moravce sa zásluhou oboch mužstiev hral oveľa vyrovnanejší zápas ako pod Zoborom. Dôkazom toho bol fakt, že obe mužstvá dokázali v tomto meraní síl ubrániť bezgólový stav. 

Slovensko "21" - Fínsko "21" 0:0 

ŽK:79. F. Kiss - 83. Pukki

R: Lechner (Rak.) - Balko, D. Hrčka (obaja SR), 1085 divákov

SLOVENSKO "21": Rakovan - Poleť, Pilár, Marek Hlinka, Čonka - R. Valenta, Štefánik (46. F. Kiss), J. Vavrík (76. Štetina), Vlasko (46. Mak) - Žilák (68. Matúš Mikuš), Szarka (84. T. Košút)

FÍNSKO "21": Sahlgren - Toivomäki, Moren, Lahti, Sumusalo - Simpanen (61. Rannankari), Kauko, Schuller (74. Abdulahi), Ring - Pukki, Riski (61. Rasimus)

Úvod stretnutia priniesol sériu rohových kopov v podaní mladých Slovákov, ale bez gólového efektu. V 16. min útočník hostí Riski dostal dlhú prihrávku za domácu obranu, ale pozorný brankár Rakovan bol pri lopte o krok skôr ako útočník talianskej Ceseny. Z následného protiútoku hráč domáceho FC ViOn Adan Žilák vysunul Róberta Valentu, no jeho strelu brankár Fínov Sahlgren stačil vyraziť na rohový kop. Ten rozohral Ján Vlasko, lenže Marek Hlinka z piatich metrov mieril hlavou nad fínsku bránku. V 24. min sa dostali do zakončenia aj mladí Fíni, keď Pukki prihral Ringovi, ten však z nádejnej pozície poslal loptu nad bránku domáceho Rakovana. Po góle volala tiež situácia v 36. min, keď Štefánik ideálne posunul loptu agilnému Žilákovi, ktorého strela len tesne minula horný roh fínskej brány. V úplnom závere prvého polčasu sa v čistej príležitosti ocitol hosťujúci Pukki, hlavou však mieril nad Rakovanovu bránku.

Po zmene strán pokúšal šťastenu opäť agilný Pukki, ale jeho jedovatej strele chýbali decimetre. V 57. min sa zrodila pekná útočná akcia po osi Žilák - Mak - Kiss, ale naposledy menovaný trafil iba brániaceho fínskeho protihráča. Po hodine hry sa v pokutovom území hostí šikovne uvoľnil Szarka, z ťažkého uhla však mieril iba do brankára Sahlgrena. V 77. min poslal prudký center do päťky hostí obranca Čonka, Szarkovi chýbalo iba pol kroka, aby loptu dostihol. V záverečnej štvrťhodine sa obaja súperi snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nebezpečných streleckých možností bolo v tejto fáze hry už pramálo. V 87. min sa bezgólový stav pokúsil zmeniť Abdulahi, jeho strele však chýbala presnosť. V 90. min Makov center našiel v pokutovom území Košúta, jeho pohotovú hlavičku pozorný brankár Sahlgren chytil. Napokon viac ako tisíc divákov, ktorí prišli mladých Slovákov v pondelok do Zlatých Moraviec povzbudiť, videlo spravodlivú bezgólovú remízu.

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Na dnešné stretnutie sme - na rozdiel od Nitry - postavili úplne novú jedenástku. Možno aj preto sme hrali inak ako v Nitre, kde sme dali tri góly a navyše sme si vypracovali ešte niekoľko sľubných šancí. V týchto dvoch zápasoch sa nám podarilo vyselektovať dvadsať hráčov, na ktorých môžeme v budúcnosti stavať."

Marek Hlinka (obranca SR "21"): "Dnešnému stretnutiu chýbal iba gól. Verím, že keby sme ho dali, mal by tento duel úplne iný priebeh. Bol by to iný zápas. Súboj s Fínmi sme mohli vyhrať, lebo možností sme na to mali. Ocitli sme sa v niekoľkých gólových možnostiach. Najväčšiu šancu na skórovanie mal Tomáš Košút v úplnom závere duelu, keď jeho hlavičku brankár hostí vystihol."