Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 15, 2012

Slovensko "21" víťazom Lobanovského memoriálu

KYJEV (SFZ) - Tím Ivana Galáda zdolal vo finále Čiernu Horu až na pokutové kopy 7:6, keď v riadnom hracom čase skončil zápas 1:1

 
 
 
 
Slovensko "21" - víťaz 11. ročníka Memoriálu Valerija Lobanovského. Kyjev, 15. augusta 2012.

Čierna Hora "21" - Slovensko "21" 1:1 (0:1) / p.k. 6:7

Góly: 82. Vučinič - 13. Karaš
Penaltový rozstrel SR:
premenili: Čonka, Greguš, Práznovský, Sabo, Slančík, Štetina, Kolmokov
nepremenili: Paur, Karaš

SLOVENSKO "21": Šulla - Košút, Gyombér (46. Práznovský), Kolčák (70. Kolmokov), Štetina, Greguš, Hlinka (46. Paur), Holúbek, Karaš, Mazan (70. Sabo), Guba (46. Slančík)

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Predovšetkým v prvom polčase sme dnes hrali veľmi dobre, kombinačne. Okrem pekného vedúceho gólu sme si proti Čiernohorcom vypracovali aj ďalšie šance, ktoré však zostali nevyužité. Po zmene strán sme dali priestor aj ďalším hráčom, aby sme rozložili zaťaženie. Súper zvýšil obrátky a tesne pred koncom sa mu podarilo vyrovnať. Do penaltového rozstrelu však išli chlapci dobre naladení a napokon nám to vyšlo. Výborný výkon podal brankár Šulla, ktorého vyhlásili za najlepšieho gólmana na turnaji. Myslím si, že sme v Kyjeve urobili dobré meno slovenskému futbalu. Osobne to vnímam aj ako satisfakciu za neúspešné kvalifikačné duely proti Rumunsku. Celkový triumf na Memoriáli Valerija Lobanovského môže byť pre mojich zverencov aj psychickou vzpruhou pred záverom kvalifikačných bojov."

najlepší brankár turnaja: Michal Šulla (Slovensko)
najlepší hráč turnaja: Fabián Slančík (Slovensko)