Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 5, 2015

SR 21: Adam Zreľák: "Verím, že sa už strelecky presadím"

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – kapitán slovenskej 21-tky Adam Zreľák pred dvojzápasom s Cyprom a Holandskom: "Musíme sa dostať opäť na víťaznú vlnu."

 
 
 
 
Adam Zreľák v súboji s Barisom Yardimcim vo finálovom zápase Challenge Trophy 2013/15 Slovensko "23" - Turecko "23" (2:2, 3:2 p.k.). Myjava, 2. septembra 2015.

Do slovenskej dvadsaťjednotky sa po odpykaní trestu vracia kapitán Adam Zreľák. "Som rád, že sa nám teraz v klube darí, škoda len, že strelecky mi to zatiaľ nejde podľa predstáv. Dúfam však, že víťaznú vlnu zo Slovana prinesiem aj do reprezentácie," povedal na včerajšom zraze najlepší strelec aktuálneho kádra trénera Hapala Adam Zreľák.

Slovákom výsledkovo nevyšiel úvodný kvalifikačný zápas v Bielorusku. "Na tento zápas musíme zabudnúť a dostať sa opäť na víťaznú vlnu. Verím, že sa strelecky presadím a začne mi to gólovo padať tak, ako v predchádzajúcej kvalifikácii." 

Reprezentačná 21-tka nastúpi už vo štvrtok (8.10.) v Myjave proti Cypru. "Proti tomuto súperovi som si zahral v 19-tke. Nemôžeme dovoliť podceniť žiadneho súpera. Ani tím Bieloruska nebol silný na lopte a predsa nás zdolal jediným gólom. Teraz už bude každý zápas pre nás ťažký. Musíme sa na Cyprus veľmi dobre takticky pripraviť a verím, že po zápase sa budeme tešiť z víťazstva."

Naši sa následne predstavia v nedeľu (11.10.) proti Holandsku, ktoré sa nám podarilo v predchádzajúcej kvalifikácii zdolať v Tilburgu 1:0. Autorom gólu bol kanonier Zreľák. "Týmto zápasom sme vyhrali skupinu a išli sme do baráže. Je to veľmi pekná spomienka. Holandsko je veľmi ťažký súper, no dá sa s ním hrať. Súper je silný na lopte a má veľmi dobrých technicky a rýchlostne vybavených hráčov,” zaspominal si Adam na minuloročný zápas v Holandsku. Čo by na nich mohlo platiť na tradičného kvalifikačného súpera v nedeľu? “Musíme hrať zodpovedne vzadu, presovať ich a keď získame loptu, snažiť sa hrať kolmo. Samozrejme, najlepšie by bolo, keby sme čím skôr skórovali. Pôjdeme tam odovzdať zo seba maximum pre úspešný výsledok."

Výkop kvalifikačného zápasu tímov do 21 rokov Slovensko - Cyprus je vo štvrtok 8. novembra o 17:20 na štadióne Spartaka Myjava. “Chceli by sme aby nás prišli ľudia podporiť. Pred plnými tribúnami sa nám bude hrať lepšie a na Myjave je krásne futbalové prostredie. Touto cestou by som chcel fanúšikov pozvať na zápas a verím, že sa im odvďačíme víťazstvom," dodal na záver Adam Zreľák