Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 13, 2013

SR "21" chce po prehre v Škótsku uspieť proti outsiderovi

BRATISLAVA (SITA) - Pred pondelkovým kvalifikačným futbalovým zápasom SR "21" - Luxembursko "21"

 
 
 
 
Tréner slovenských futbalistov do 21 rokov Ivan Galád počas trénigu pred zápasom kvalifikácie ME 2015 s Gruzínskom. Senec, 5. september 2013.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov chcú po štvrtkovej prehre so škótskymi rovesníkmi 1:2 uspieť v dueli proti Luxemburčanom v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2015 do Česka. Zverenci trénera Ivana Galáda nastúpia v pondelok 14. októbra o 19.00 h v Senci proti outsiderovi 3. skupiny. "Jediné, čo môžeme urobiť, je revanšovať sa za prehru v Škótsku práve proti Luxembursku. Do zápasu musíme ísť od začiatku naplno, zvíťaziť a získať tri body," vyhlásil krídelník FC Chelsea Milan Lalkovič, ktorý je na hosťovaní v treťoligovom Walsalle.

Mladí Slováci sú v tabuľke 3. skupiny na tretej pozícii so šesťbodovým ziskom. Okrem spomenutej prehry so Škótmi majú na konte aj presvedčivé víťazstvo nad Luxemburčanmi 7:1 a výhru nad gruzínskymi rovesníkmi 1:0. Futbalisti Luxemburska "21" dosiaľ odohrali v tejto kvalifikácii štyri stretnutia a vo všetkých štyroch prehrali. Dosiahli len jediný gól - práve v prvom meraní síl so Slovákmi 11. júna pri neúspechu 1:7. "Toto bude absolútne iný zápas. Myslím si, že naši hráči sú motivovaní hrať za Slovensko. Určite sa kvalitne pripravia na tento duel. My im v tom chceme pomôcť dobrým strategickým plánom a verím, že uspejeme," povedal Ivan Galád. "Bude to rozhodne náročné stretnutie. V porovnaní s predchádzajúcim zápasom s nimi majú v kádri veľa iných hráčov. Určite nás nečaká jednoduchý súper. Dôležité bude, kto dá prvý gól," vyhlásil Tomáš Malec, ktorý dal jediný gól vo štvrtkovej konfrontácii so Škótmi.

Ivan Galád má k dispozícii identický káder, ktorým disponoval aj na Ostrovoch. Nikto z jeho zverencov sa nezranil, nastúpiť nemôže akurát stredopoliar MŠK Žilina Jakub Paur pre disciplinárny trest za žlté karty. 

Do play-off o účasť na kontinentálnom šampionáte "dvadsaťjednotiek" do Česka postúpia víťazi desiatich základných kvalifikačných skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest (resp. krajiny s najúspešnejšou bilanciou s 1., 3., 4. a 5. tímom "vlastnej" skupiny), z ktorých sa následne vyžrebuje sedem dvojíc. Úspešnejší z dvojzápasovej baráže si zabezpečia miestenku na ME 2015 tejto vekovej kategórie, organizátor z Česka má istú účasť.