Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 10, 2015

SR "21": Čmelík pred duelom s Poľskom : "Vieme čo chceme hrať"

POPRAD (PETER ZEMAN/SFZ) - Lukáš Čmelík po vydarenej premiére proti Českej republike v kádri trénera Hapala aj na duel s Poľskom

 
 
 
 
Lukáš Čmelík počas reprezentačného zrazu SR 21 pred prípravným zápasom v Poľsku. Poprad, 9. júna 2015.

V mládežníckych reprezentáciách si našiel svoje miesto vďaka jedinečným futbalovým schopnostiam. Vzácny typ rýchleho krídelníka dokazoval svoje prednosti v tíme trénera Malatinského v 19-ke, pred duelom s Českou republikou prišla prvýkrát pozvánka od trénera Hapala. Debut mu vyšiel lepšie ako si sám mohol predstaviť. Dvomi gólovými prihrávkami po príchode na ihrisko v druhom polčase sa pričinil o cenný skalp rivala spoza rieky Moravy. Lukáš Čmelík výkonom potvrdil kvalitné tohtoročné výkony na klubovej úrovni v drese MŠK Žilina. Titul unikol o vlások. "Pred sezónou by sme druhé miesto brali, myslím, že sme odviedli výbornú prácu. Tím sa zocelil, zlepšili sme sa a v budúcej sezóne budeme opäť atakovať majstrovskú métu. Verím, že sa dočkáme," sumarizoval uplynulú sezónu Lukáš Čmelík.

 

Prehrať video

 

Iba 19-ročný futbalista sa vypracoval na jednu z opôr mladého žilinského tímu. "Som tým milo prekvapený. Na druhej strane, tvrdo na sebe pracujem a zlepšenie sa mi podarilo preniesť do zápasov, veľmi ma to teší." Na margo úspešného vstupu do tímu SR 21 dodáva: "V reprezentácii hráme podobným spôsobom ako v klube, tréner Hapal má rovnakú filozofiu ako tréner Guľa. Cítim sa tu výborne, do kolektívu som rýchlo zapadol a verím, že chalanom pomôžem na ihrisku aj v ďalších zápasoch," povedal včera na zraze v Poprade Lukáš Čmelík.

Ihrisko NTC v Poprade mu bolo dôverne známe. V septembri minulého roka na ňom odohral v zápase reprezentačných výberov U19 duel s Talianskom. "Dostali sme päťku a pravú futbalovú facku. Už je to minulosť. V Poprade sme našli príjemné prostredie na prípravu, cítim sa tu výborne," komentoval prípravu na najbližší duel slovenskjej 21-ky žilinský tromf v kádri trénera Hapala. "S chalanmi som sa poznal už pred prvým zrazom pred zápasom s Českom. Verím, že sa partia utuží a budeme dobre pripravení na najbližšiu kvalifikáciu. V príprave nás čaká vo štvrtok Poľsko, azda najťažší z doterajších súperov. Zdolali Nemecko, to hovorí za všetko. Chceme sa čo najlepšie pripraviť, vieme čo chceme hrať, samozrejme, prial by som si víťazstvo," dodal na záver Lukáš Čmelík.

Slovenská dvadsaťjednotka absolvovala v Poprade tri tréningy, dnes dopoludnia (10.6.) sa presunula do dejiska zajtrajšieho stretnutia. Duel s Poľskom má stanovený výkop o 17:00, hrá sa v meste Nowy Sacz.

Vizitka Lukáša Čmelíka:

Dátum narodenia:

13. apríl 1996

Klub:

MŠK Žilina

Post:

stredopoliar

Číslo dresu:

17

Debut v SR "21"

29.04.2015 SVK - Česká republika 2:0 

Počet zápasov SR "21"

1