Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 30, 2015

SR "21": Dobré víťazstvo

SENICA (PETER ŠURIN/SFZ) - Dobré víťazstvo. Potrebné víťazstvo. Slovenská dvadsaťjednotka hrala tretí zápas pod vedením trénerskej dvojice Pavel Hapal – Oto Brunegraf a doterajšiu bilanciu si ešte vylepšila, k víťazstvu a remíze pridala ďalšie víťazstvo

 
 
 
 
Sprava Filip Ďuriš (č.18) a Lukáš vraštil (č.13) v prípravnom medzištátnom zápase Slovensko "21" - Česká republika "21" (2:0). Senica, 29. apríl 2015.

Dobré víťazstvo. Potrebné víťazstvo. Slovenská dvadsaťjednotka hrala tretí zápas pod vedením trénerskej dvojice Pavel Hapal – Oto Brunegraf a doterajšiu bilanciu si ešte vylepšila, k víťazstvu a remíze pridala ďalšie víťazstvo. Zaznamenaniahodné pre históriu, prospešné pre trénerov.

Lebo: každé víťazstvo v medzištátnom stretnutí má svoju hodnotu, anály ho zachytia, ostane natrvalo zapísané, pomáha dlhodobo zvyšovať kredit slovenského futbalu.

Pre Pavla Hapala bol zápas potrebný. Nemohol využiť z rôznych dôvodov šesť hráčov (Valjent, Lobotka, Bero, Duga, Rusnák, Králik), ale pri nominácii neimprovizoval. Povolal tých, o kvalitách ktorých vedel a teraz sa chcel presvedčiť, či reálna výkonnosť korešponduje s predpokladanou. Stalo sa.

Aj preto, že výkon mužstva nebol bezchybný, je výbornou pomôckou pre blížiacu sa jesennú kvalifikáciu.

Čo potešilo, bola pevnosť defenzívneho radu: Chovan v zlomovom momente za stavu 2:0 ukázal, že má parametre na stabilné miesto v základnej zostave, štvorica pred ním presvedčila o sile a kompaktnosti. Dvaja legionári na krajoch (Šatka, Chvátal) sa zlúčili do jednotného valu so stopérmi z domácej ligy (Niňaj, Škriniar). Pravdou je, že Niňaj neodohral v klubovom drese niekoľko mesiacov taký dobrý zápas, ako v stredu v Senici v reprezentačnom.

Najlepšieho nášho hráča v I. polčase Briganta nahradil po prestávke podľa vopred určeného plánu Čmelík a ten výkonom predčil všetkých aktérov na trávniku. Iba 19-ročný Žilinčan kúzlil, futbal mu chutil a jeho prínos pre mužstvo bol efektný aj efektívny. Spôsob, akým si stiahol, spracoval a rozohral loptu pred gólom Ivana na 2:0 potvrdil, že chlapec má veľký talent, v hlave i v nohách. Už len tento fakt má (nielen) pre Hapala svoju cenu.

Nebolo to bezchybné, v niekoľkominútových pasážach nám viazla kombinácia, vytratila sa presnosť v prihrávkach, o streľbe ani nehovoriac, vtedy dominoval na ihrisku súper. Pre trénera i hráčov zdvihnutý prst, ale tejto partii sa vyhrážať netreba. Každý jej člen vie, čo chce a ako sa k tomu dostane. Poctivou futbalovou robotou. Za ňu je odmena, trebárs aj 2:0 nad Českom.