Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 10, 2013

SR 21 - Galád: "Verím, že po vzájomnom zápase s Holandskom budeme na prvom mieste"

SENEC (SFZ) - Na zraz reprezentáčného tímu SR do 21 rokov pricestovalo doteraz 14 hráčov. V nominácii nefiguruje Milan Lalkovič, zraneného Bukatu nahradil Albert Rusnák.

 
 
 
 
Tréner reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád pred tréningom na štadióne NTC v Senci. Senec, 10. november 2013.

Reprezentácia Slovenska do 21 rokov sa dnes stretla na zraze pred dvojzápasom v rámci kvalifikácie o postup na ME 2015 v Českej republike. Zverencov trénera Ivana Galáda čaká mimoriadne náročná dvojica súperov. Už vo štvrtok (14.11.) privítame v Senci na štadióne Národného tréningového centra lídra kvalifikačnej skupiny Holandsko, o štyri dni neskôr sa predstaví naša dvadsaťjednotka v Gruzínsku.

V čase podvečerného tréningu mal tréner Galád k dispozícii prítomných 12 hráčov do poľa a jedného brankára.  S ľahkým zranením sledoval tréning spoluhráčov z lavičky obranca ViOn-u Michal Pintér. "Hráči prichádzajú na zraz priebežne, niektorí sa pripoja k mužstvu až dnes večer. Mrzí ma, že pre voľby boli preložené zápasy domácej najvyššej súťaže, ale musíme to rešpektovať. Očakávame teda príchod Adama Zreľáka z Ružomberka, Niňaja a Mészárosa zo Slovana Bratislava a štyroch Žilinčanov, Le Gianga, Škvarku, Paura a Mihálika. V noci pricestuje brankár Marko Maroši z Anglicka a Jakub Vojtuš, ktorý hral dnes zápas v Portugalsku,“ povedal smerom k absencii hráčov na podvečernom tréningu tréner Ivan Galád. Zaujímavosťou bolo netradičné riešenie neúčasti druhého brankára a tak v kompletnom brankárskom drese výdatne asistoval v pozícii brankárskej dvojky technický vedúci tímu Dávid Vailing.

V nominácii chýba skúsený Milan Lalkovič. Viac k jeho neúčasti prezradil tréner Galád. „Sledujeme hráčov, ich výkonnosť a koľko hrajú. Práve on odohral v poslednom období málo zápasov v klube v tretej anglickej lige a dali sme prednosť hráčom, ktorí pravidelne nastupujú,“ vysvetľoval ochotne pred tréningom zástupcom médií tréner Galád. Ozrejmil aj príčiny jedinej zmeny v nominácii – Martina Bukatu nahradil Albert Rusnák. „Po nešťastnom zranení Martina Bukatu sme uvažovali chvíľu o Jankovi Dzúrikovi, ale ten je tiež zranený. Príležitosť tak dostal Albert Rusnák. Som rád, že je medzi nami. Rozprával nám v akom prostredí sa nachádza v Manchesteri City, s akými hráčmi sa stretáva... Je to mimoriadne talentovaný hráč, je na ňom, aby nás počas štyroch dní presvedčil o tom, že patrí na ihrisko.“

Najmä domáci zápas proti Holandsku bude isto pre slovenského fanúšika veľkým futbalovým sviatkom. V živej pamäti máme vypredané hľadisko seneckého štadióna a skvelú futbalovú kulisu. Hoci naši chlapci proti Holanďanom v baráži napokon neuspeli, spomienky na jeden z najpamätnejších zápasov slovenskej dvadsaťjednotky ožívajú. „Rozdiel je v tom, že vtedy sa hralo play-off a bojovali sme o postup medzi sedem najlepších tímov Európy a teraz hráme v skupine. Máme pred sebou ešte štyri náročné zápasy, ale verím, že po vzájomnom stretnutí s Holandskom budeme na prvom mieste. Holanďania sú jasným favoritom zápasu, ale my máme svoje ciele a verím, že ich zrealizujeme počas našej hry,“ dodal na záver tréner Ivan Galád.

Dodajme, že stretnutie reprezentačných tímov do 21 rokov Slovensko – Holandsko sa hrá vo štvrtok 14. novembra 2013 o 20:15 na štadióne NTC v Senci a tak ako sa stalo dobrým zvykom, aj na tomto stretnutí bude pripravený pre najmenších fanúšikov „detský sektor“.