Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 15, 2015

SR 21: Mihalík: "Holandsko môžeme zdolať aj doma, kvalitu na to máme"

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – V zápase proti Holandsku sa tréner Hapal bude spoliehať aj na kvalitné výkony Jaroslava Mihalíka

 
 
 
 
Jaroslav Mihalík v kvalifikačnom zápase na EURO 2017 proti Cypru. Myjava, 8. október 2015.

Reprezentačná 21-ka navštívila v piatok priateľský zápas Slovensko – Švajčiarsko v Trnave. "Zápas bol dobrý a myslim si, že diváci si prišli na svoje. V zápase padlo veľa gólov, takže pre divákov to bolo atraktívne stretnutie. Štadión je naozaj krásny a môžem povedať, že na Slovensku zatiaľ najlepší" opísal pocity zo zápasu Jaroslav Mihalík.

V rámci slovenskej najvyššej súťaže odohral Jaroslav Mihalík na tomto štadióne majstrovský zápas, takže vedeľ zhodnotiť štadión nielen zo strany fanúšika, ale dostal sa aj na miesta kam sa bežný divák nedostane. "Útroby štadióna sú nové, pre hráčov sú k dispozícii priestranné šatne, je to krásny športový areál.”

Od zápasu v Holandsku (11.10) už ubehlo niečo vyše mesiaca. “Bolo to veľmi dôležité víťazstvo, ktoré na Slovensku nikto nečakal a už vôbec nie, keď sme v zápase inkasovali ako prví a prehrávali. Ukázali sme však silu nášho kolektívu a dokázali tento veľmi ťažký zápas vyhrať. Víťazstvo nad Holanďanmi je jeden z krokov na ceste za našim cieľom postúpiť na záverečný turnaj majstrovstiev Európy v roku 2017 v Poľsku.”

Po úspešnom dvojzápase s Cyprom a Holandskom sa zvýšil záujem verejnosti aj o hráčov 21-ky. "Myslím si, že trošku áno, ale nie je to až také markantné, predsa len sme vyhrali len jeden ťažký zápas. Samozrejme nás teší zvýšený záujem a podpora od fanúšikov."

Už o dva dni nás čaká náročná odveta na Myjave. "Základom úspechu v utorňajšom zápase bude tvrdá robota a kompaktnosť mužstva, ktorou sme sa prezentovali aj v Holandsku. Ak sa budeme poctivo koncentrovať na hru, myslim si, že sa nemáme čoho obávať a verím, že budeme opäť úspešní."

V utorok sa predpokladá, že bude na Myjave plný štadión. "Divákom by som chcel poprosiť, aby nás pozbudzovali za každého stavu a stáli pri nás. My sa im zato pokúsime odvďačiť dobrou hrou a verím, že aj víťazstvom. Dúfam, že spolu urobíme další krok na ceste za naším snom," dodal na záver stredopoliar slovenskej 21-ky Jaroslav Mihalík.