Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 28, 2013

SR 21 sa pripravuje na zápas v Izraeli, dnes sa k tímu pripojí Ivan Schranz

HAIFA (SFZ) - Ivanovi Galádovi aktuálne chýba sedem hráčov, s ktorými počíta v kvalifikácii

 
 
 
 
Tréning reprezentácie do 21 rokov pred prípravným stretnutím proti Izraelu. Haifa, 27. mája 2013.

V Izraeli je pekné teplé počasie, predpoludním hráči absolvovali prípravu na zápas v podobe prezentácie súpera. "Je to najkvalitnejší súper, s akým sme sa stretli. Mužstvo štartuje na Majstrovstvách Európy, ktoré sa začínajú o päť dní," povedal pre futbalsfz.sk kormidelník reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád. V meste cítiť, že sa pripravuje veľký európsky šampionát. "Sme radi, že sme aspoň čiastočne jeho predúčasťou," dodal tréner, ktorému účasť jeho tímu na finálovom turnaji unikla v barážovom dvojzápase s Holandskom.

Už v prvý deň pobytu absolvovali hráči prvý tréning na mieste. "Snažili sme sa hráčov preladiť na medzinárodnú úroveň. Niektorí z nich mali ligové povinnosti, niektorí nehrali viac ako mesiac súťažný zápas. Snažíme sa dostať do taktickej vlny, ktorá nám môže poslúžiť ako príprava na zápas, ktorý vnímame ako súčasť prípravy na našu kvalifikáciu, ktorá sa začína o 15 dní," povedal Galád. "Mohli sme hrať na Malte a vyhrať 3:0, ale uprednostnili sme takýto kvalitný zápas a tešíme sa z toho."

Pri posledných zápasoch domácich s Holandskom a Nemeckom si cestu na štadión našlo vždy 25 tisíc divákov. "Nevieme to odhadnúť, nie sme futbalová veľmoc. Hráme v Haife, kde sme včera trénovali. Videli sme štadión, hlavne jeho povrch, ktorý je vynikajúci. Izrael je neskutočne kvalitný súper, ktorý nám ukáže, aká je naša vzdialenosť, ako sme na tom v porovnaní s najvyspelejšou európskou špičkou v tejto vekovej kategórii," dodal tréner SR 21. Cieľom je opäť prezentovať dobre slovenský futbal a pripraviť sa na kvalifikáciu. "Mrzí ma, že nie sme v kompletnom zložení, pretože nám chýba sedem hráčov, ale na to sme my tréneri, aby sme sa s tým vedeli vyrovnať a verím, že odohráme dobrý zápas," povedal Ivan Galád.

Podľa slov trénera sú všetci prítomní hráči zdravotne v poriadku a všetci chcú hrať. K tímu sa dnes pripojí aj Ivan Schranz, ktorého na Slovensku zdržali maturitné skúšky.