Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 30, 2015

SR "21": Slováci sa prepracovali k víťazstvu vôľou, mužom zápasu Čmelík

SENICA (SFZ) - Tréner Hapal po treťom zápase slovenskej 21-ky pod jeho vedením: "Tvorí sa veľmi dobrá partia chlapcov a realizačného tímu, verím, že do kvalifikácie budeme vstupovať dobre pripravení"

 
 
 
 
Radosť slovenského mužstva po góle na 1:0 v prípravnom medzištátnom zápase Slovensko "21" - Česká republika "21" (2:0). Senica, 29. apríl 2015.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov má za sebou tretie vystúpenie pod vedením trénera Pavla Hapala. Po víťazstve nad Nórskom (4:1) a remíze s Ukrajinou (0:0) zdolal novotvoriaci sa tím včera na senickom štadióne Českú republiku 2:0. Cenné víťazstvo sa nerodilo ľahko. Hra v prvom polčase nebola ani podľa predstáv trénera Pavla Hapala. "Nemôžem byť spokojný s výkonom mužstva v zápase, nevychádzali nám kombinácie podľa predstáv, neboli sme tak presní ako v predošlých dvoch prípravných stretnutiach," povedal po stretnutí kouč slovenskej 21-ky. Na druhej strane nezabudol pochváliť hráčov za bojovnosť a túžbu zvíťaziť. "Vážim si víťazstvá, v ktorých to mužstvu nejde. Nakoniec sme sa dokázali vyrovnať s okolnosťami a doviesť duel do víťazného konca." 

 

Prehrať video

 

Mužom zápasu sa stal Lukáš Čmelík. Premiéru v reprezentačnej 21-ke okorenil po druhopolčasovom príchode na trávnik dvomi gólovými prihrávkami. "Nastupoval som do zápasu s cieľom pomôcť mužstvu, to sa aj podarilo. Vyšli mi dve gólové prihrávky, treba však povedať, že dobrú prácu odviedli aj útočníci, ktorí si nabehli do priestoru a šance premenili," komentoval v mix-zóne gólové situácie novic v tíme 21-ky. "Tréner Hapal forsíruje podobný herný štýl na aký som zvyknutý v Žiline, ofenzívna hra a strieľané centre zo strany. Ak z toho padajú góly, je to výborné." Pochvalu žilinskému hráčovi vyslovil aj tréner Pavel Hapal: "Lukáš ukázal kvalitu v klube a v reprezentácii do 19 rokov. Dostal šancu, počítali sme s ním v druhom polčase. Nakoniec bol pri oboch góloch a stal sa kľúčovým hráčom zápasu."

Mužstvo ukázalo na ihrisku chcenie, bojovnosť a charakter. Hráči zápas nevzdali a s pribúdajúcim časom sa postupne dopracovali k šanciam a gólovému zakončeniu. "Je dôležité vyhrávať zápasy, v ktorých sa mužstvu nedarí. Hráčom tak stúpa sebavedomie. Tvorí sa veľmi dobrá partia chlapcov a realizačného tímu, verím, že do kvalifikácie budeme vstupovať dobre pripravení," povedal pred zástupcami médií tréner Hapal a na záver dodal: "Som rád, že sme zdolali český výber. Po víťazstvách slovenskej 18-ky, 19-ky a seniorskej reprezentácii sme chceli zdolať Českú republiku aj my a to sa nám podarilo."

Pred stretnutím sme avizovali zámer realizačného tímu otestovať systém GPS počas zápasu. Hráči absolvovali so zariadením umiestneným v medzilopatkovom priestore dve tréningové jednotky, do zápasu však nastúpili bez neho. "Po konzultácii hráčov s trénermi sme od úmyslu upustili. Hráči vyslovili obavy z možného zranenia najmä vo vzdušných osobných súbojoch, kde je veľký predpoklad kontaktu so súperom. Zariadenie by im mohlo spôsobiť drobné zranenie alebo nekoncentrovanosť na hru," povedal na margo systému GPS technický vedúci mužstva Jakub Kojnok.