Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 29, 2015

SR "21": Víťazná séria pokračuje

SENICA (SFZ) - Zverenci trénera Hapala zdolali v prípravnom stretnutí rovesníkov z Českej republiky 2:0

 
 
 
 
Filip Ďuriš sa teší z gólu v prípravnom medzištátnom zápase Slovensko "21" - Česká republika "21" (2:0). Senica, 29. apríl 2015.

 

Slovensko "21" - Česká republika "21" 2:0 (0:0)

Góly: 52. Ďuriš, 82. Ivan
ŽK: nikto
R: Vučkov (Chorv.) – Hancko, Bóllo (obaja Slovensko) – 1584 divákov

SLOVENSKO "21": Chovan – Šatka, Niňaj, Škriniar, Chvátal – Huk (46. Lupčo), Chrien (70. Káčer) – Brigant (46. Čmelík), Ivan (90+. Šafranko), Mihalík (46. Ďuriš)– Zreľák. Tréner Pavel Hapal.

ČESKÁ REPUBLIKA "21": Zima – Vraštil, Kaša, Karafiát, Mateju(80. Souček) – Fulnek (46. Barák), Čermák (70. Nerad), Hrubý, Holzer (70. Byrtus) – Ševčík (46. Shejbal) – Chorý (49. Šašinka). Tréner Pavel Hoftych.

Kľúčovým momentom výsledku bol príchod Lukáša Čmelíka na trávnik hneď po prestávke. Pritom vystriedal jedného z najlepších hráčov v I. polčase Tomáša Briganta, ale tréner Pavel Hapal chcel vidieť v akcii aj žilinského stredopoliara a ten potvrdil, že chvály na jeho výkonnosť sú v posledných zápasoch oprávnené.

Čmelíkov podpis je pod oboma strelenými gólmi, pred prvým, víťazným, poslal skvelú finálnu prihrávku pred bránu takým spôsobom, že Filipovi Ďurišovi stačilo loptu len doklepnúť do brány, pred druhým zas execlentne stiahol loptu v otočke, čím zmiatol obrancu a dokonale využil priestor na druhú gólovú prihrávku, z ktorej tentoraz ťažil Dávid Ivan. Oba góly boli ukážkou šikovnosti a umu slovenských mladíkov, mužstvo ešte v závere podržal pri jedinej vážnej šanci Čechov Adrián Chovan, keď dvakrát skvele zareagoval na strelecké pokusy súperov.

Herne to nebolo úplne dokonalé predstavenie, ale vôľa Hapalovej družiny, postavená tentoraz na pevnej defenzíve, v ktorej všetci štyria obrancovia hrali zopovedne a takticky dokonale precízne, slávila úspech práve vďaka individuálnemu majstrovstvu Čmelíka, z čoho vyťažilo celé mužstvo.

Úspešná séria slovenských tímov proti českým súperom tak pokračuje, po víťazstvách osmenástky, devätnástky i áčka triumfovala aj dvadsaťjednotka. „V duchu som aj uvažoval, či je možné neprerušiť šnúru slovenských víťazstiev a naozaj ma potešilo víťazstvo, zvlášť dosiahnuté v zápase, keď sa hráči museli k nemu poctivo dopracovať,“ okomentoval stretnutie Pavel Hapal. A priznal, že si zaspieval obe hymny, ktoré sa mu tak, ako kedysi, zliali do jednej...

 

HLASY PO ZÁPASE:

Pavel Hapal (tréner SR "21"): "So zápasom nemôžem byť spokojný, viazla nám kombinácia, herne sme sa nepriblížili výkonom v zápasoch s Nórskom a Ukrajinou, na druhej strane si víťazstvo nesmierne vážim. Je cenné vyhrať zápas, v ktorom to mužstvu nejde. Mužstvo hralo pozorne v defenzíve, aj dnes nás pri jednej kľúčovej situácii podržal gólman."

Lukáš Čmelík (autor dvoch gólových prihrávok SR "21"): "Išiel som do druhého polčasu s tým, že chcem pomôcť mužstvu a to sa mi podarilo. Mal som dve prihrávky, ktoré skončili gólom, ale je to tiež dobrá práca útočníkov, ktorí si nabehli na prihrávky."

Filip Ďuriš (autor prvého gólu SR "21"): "Zo začiatku nám nevychádzali niektoré veci, nemali sme dobrú medzihru, myslím, že dnes to bolo o bojovnosti, vysporiadali sme sa s tým tak ako bolo treba. Vyhrali sme zápas a to je podstatné."