Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 13, 2014

SR "21": Zreľák je na neudržanie, po Holandsku trafil aj proti Talianom

SENEC (SFZ) - Adam Zreľák nastrieľal v trinástich zápasoch v drese slovenskej 21-ky deväť gólov

 
 
 
 
Adam Zreľák oslavuje gól v barážovom zápase o postup na ME 2015 do 21 rokov Slovensko - Taliansko (1:1). Zlaté Moravce, 10. október 2014.

Do zápasu v Zlatých Moravciach vstupoval na hrote útoku pod drobnohľadom obrannej štvorice Talianov. Veď kto by neregistroval autora rozhodujúceho gólu v zápase v Tilburgu a najúspešnejšieho strelca slovenskej dvadsaťjednotky. Tak ako predtým Holanďania, aj teraz Taliani - Zreľáka bránili, ale neubránili. Keď si v 69. minúte prebral pätičkou dlhý pas od Paura, už nepožičal loptu nikomu a tá skončila v sieti prekonaného gólmana Bardiho. "Rozbehol som sa medzi stopérov, no Jakubova prihrávka smerovala na päty, tak som sa snažil hodiť si loptu do protipohybu, čo sa podarilo. Potom som si posunul loptu na ľavačku a snažil som sa trafiť medzi nohy obrancu. Som rád, že prešla do siete a prispel som k vyrovnaniu," komentoval gólový moment po nedeľňajšom tréningu Adam Zreľák.

 

Prehrať video

 

"Snažil som sa loptu posunúť na ľavú stranu a triafať krížom brániacemu hráčovi pomedzi nohy. Som veľmi rád, že po zápase v Holandsku mi to padlo aj proti Talianom. Musíme sa dobre pripraviť aj na barážovú odvetu, azda niečo padne do siete aj do tretice," vyslovil želanie kanonier slovenskej 21-ky s impozantnou bilanciou. Adam Zreľák dokázal vsietiť v trinástich zápasoch už deväť gólov. To sú parametre svetových strelcov. "Uvedomujem si to, štatistiky som si nedávno pozeral. Samozrejme, teší ma, že mi to takto padá a verím, že budem takto pokračovať ďalej."

Už zajtra (utorok 14.10) sa budú spoliehať spoluhráči a celé futbalové Slovensko na jeho streleckú formu, no po excelentnom kúsku v prvom dueli v Zlatých Moravciach, to bude mať ružomberské útočné eso v odvete na štadióne Mapei ešte ťažšie. "Možné to je, ale tak či tak, pôjdem do zápasu s cieľom presadiť sa a gólmi pomôcť chlapcom," povdal na margo očakávanej zvýšenej ostražitosti talianskych obrancov Adam Zreľák, ktorý schádzal po poslednom tréningu pred odletom do Talianska z ihriska posledný. V samotnom závere si vyskúšal niekoľko volejov ľavačkou, po ktorých sa lopta neraz zatrepotala v sieti. Na otázku, ako to tam padalo odvetil s úsmevom - "tak päťdesiat na päťdesiat."

Už sme si zvykli na fotografie po zápasoch slovenskej dvadsaťjednotky na ktorých vidíme Adama v gólovej oslavnej póze - v plnom behu s naširoko rozpaženými rukami. Dočkáme sa "lietadielka" aj v utorok večer na štadióne v Reggio Emilia? "Keď mi to tam padne, určite áno," dodal na záver Adam Zreľák

Vizitka Adama Zreľáka:

Dátum narodenia:

5. máj 1994

Klub:

MFK Ružomberok

Post:

útočník

Číslo dresu:

9

Debut v SR "21"

14.08.2013 SVK - Taliansko 1:4

Počet zápasov SR "21"

13

Počet gólov SR "21"

9