Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 31, 2015

SR 23: Pauschek pred finále Challenge Trophy: "Pripraviť sa v hlavách a zvládnuť ho"

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - V kádri trénera Pavla Hapala na finále Challenge Trophy 2015 aj Lukáš Pauschek, obranca Bohemians Praha 1905

 
 
 
 
Takto sa tešil Lukáš Pauschek pred dvomi rokmi z gólu do siete Talianska U21. Snímka z prípravné zápasu Slovensko "21" - Taliansko "21".  Senec, 14. augusta 2013.

Zverenci trénera Pavla Hapala zabojujú pred štartom kvalifikácie ME 2017, v stredu na štadióne v Myjave o medzinárodnú trojej dlhodobej súťaže tímov do 23 rokov s názvom Challenge Trophy. Aj preto mohol kouč tímu doplniť aktuálny káder "mazákmi" z bývalej 21-ky. Nedávne reprezentačné časy si tak prišiel na Kopanice oživiť stabilný člen tímu dvoch posledných kvalifikácií ME do 21 rokov Lukáš Pauschek. "Je to pre mňa príjemné prakvapenie, nečakal som, že sa budem môcť ešte raz vrátiť medzi bývalých spoluhráčov. Som naozaj rád, že som tu," povedal na včerajšom zraze obranca pražských Bohemians.

 

Prehrať video

 

Jeho klub zaznamenal v posledných troch kolách tri remízy. 22-ročný obranca patrí k oporám zadných radov "klokanov". "Myslím, že môžem byť spokojný. Nastupujem pravidelne v základnej zostave, vyhýbajú sa mi zranenia. Škoda len, že body zbierame iba po remízových výsledkoch, čakáme na víťazstvo," komentoval dianie v klube Lukáš Pauschek.

Vo finálovom dueli Challenge Trophy nastúpi v stredu proti výberu Turecka do 23 rokov. V ére trénera Galáda, aj s Pauschekom v základnej zostave, dokázali Slováci v tureckej Saliurfe remizovať  4:4. "Spomínam si na tento duel veľmi dobre, bol to divoký zápas. Padlo veľa gólov, ja dúfam, že v Myjave toľko neinkasujeme a minimálne toľko dáme," prezradil optimistický tip Lukáš Pauschek a na záver dodal: "Hráme finále, čo pridáva na atraktivite aj pre diváka, aj pre nás. Treba sa na tento zápas pripraviť v hlavách a zvládnuť ho."

Finálový duel medzi výbermi Slovenska a Turecka do 23 rokov, s výkopom o 17:30, je na programe v stredu 2. septembra 2015 na štadióne v Myjave. Hlavným rozhodcom zápasu je Švéd Glenn Nyberg.

Vizitka Lukáša Pauscheka:

Dátum narodenia:

9. december 1992

Klub:

Bohemians Praha 1905

Post:

obranca

Číslo dresu:

3

Počet zápasov SR "21"

27

Počet gólov SR "21"

2

Počet zápasov SR "A"

4