Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 1, 2015

SR 23: Tomáš Malec: "Na Turecko s dôrazom a tvrdosťou v osobných súbojoch"

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Tomáš Malec pred finále Challenge Trophy: "Našou výhodou bude aj domáce prostredie. Verím, že nás diváci prídu povzbudiť a my sa odvďačíme viťazstvom"

 
 
 
 
Tomáš Malec počas reprezentačného zrazu SR 23 pred finále Challenge Trophy 2013-15 proti Turecku. Myjava, 29. august 2015.

Slovenská dvadsaťjednotka posilnená kvintetom starších hráčov (Malec, Kiss, Pauschek, Štetina, Guba) nastúpi už zajtra v Myjave vo finále Challenge Trophy proti reprezentácii Turecka do 23 rokov. V kádri trénera Hapala figuruje aj Tomáš Malec. "Reprezentovať je vždy česť. o to viac ma teší, že sa po dlhšom čase opäť stretávam s bývalými spoluhráčmi a môžem spoznať chalanov z novej dvadsaťjednotky. Verím, že vytvoríme skvelú partiu," povedal na nedeľňajšom zraze Tomáš Malec, hráč FK Sigma Olomouc.

 

Prehrať video

 

Do českej najvyššej súťaže prišiel po ročnom pôsobení v Rosenborgu Trondheim. V dvadsiatich zápasoch v drese populárneho nórskeho klubu zaznamenal šesť gólov. "Pôsobenie v Nórsku mi dalo veľa. Po futbalovej, aj osobnostnej stránke. Úprimne, čakal som, že dostanem viac príležitostí, ale aj tak neľutujem. Som vďačný za rok strávený vo veľkom klube, navyše Nóri sú skvelí ľudia. Presvedčil som sa, že futbalovo na to mám a teraz sú predo mnou nové výzvy," zhodnotil štáciu v nórskej Elitserien rodák z Trenčína.

Útočník so skvelým výberom miesta bude pokračovať vo svojej kariére v FK Sigma Olomouc. "Mám za sebou niekoľko tréningov a okúsil som zápasovú atmosféru z lavičky. Viac som zatiaľ nestihol. Po európskom šampionáte do 21 rokov, ktorého dejiskom bol tiež Olomouc, som našiel v klube výborné podmienky, cieľom nováčika je stred tabuľky. Mužstvo tvorí skvelú partiu, v začiatkoch mi veľmi pomohol Juraj Halenár, verím, že sa víťazstvami čoskoro odlepíme zo spodných priečok tabuľky vyššie. Z Olomouca to mám, v porovnaní z Nórskom, domov na skok, teším sa, že príbuzní ma budú môcť prísť častejšie navštíviť na zápasoch," pochvaľoval si Tomáš Malec.

Pod vedením trénera Galáda nazbieral štrnásť reprezentačných štartov, na konte má dva góly. Na vlastnej koži okúsil silu finálového súpera v prvom zápase skupiny B, v tureckej Saliurfe bralo Slovensko do tabuľky bod po remíze 4:4. "Odohrali sme pestrý zápas, výsledok 4:4 hovorí za všetko. Uvidíme, ako využijú Turci šancu vystužiť mužstvo staršími hráčmi. Myslím si, že na nich môže platiť tvrdosť a dôraz v súbojoch. Našou výhodou bude aj domáce prostredie. Verím, že nás diváci prídu povzbudiť a my sa odvďačíme viťazstvom," dodal na záver Tomáš Malec.

Finále Challenge Trophy uvidí Myjava, slovenská 23-ka nastúpi pod vedením trénera Pavla Hapala na štadióne myjavského Spartaka zajtra (2.9.) o 17:30 proti tímu Turecka U23.

Vizitka Tomáša Maleca:

Dátum narodenia:

5. január 1993

Klub:

FK Sigma Olomouc

Post:

útočník

Číslo dresu:

29

Počet zápasov SR "21"

14

Počet gólov SR "21"

2