Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 13, 2015

SR21: Stanislav Lobotka, jeden z pilierov Hapalovho mužstva

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Aj tento zápas môžeme vyhrať

 
 
 
 
Stanislav Lobotka v barážovom zápase s Talianskom v Reggio nell'Emilia

Jedným zo základných pilierov Hapalovho výberu je odchovanec trenčianskeho futbalu Stanislav Lobotka. V súčasnosti hráč prvoligového FC Nordsjælland okúsil aj atmosféru európskeho veľkoklubu Ajax Amsterdam, čo mu umožnila spolupráca holandského mužstva s AS Trenčín.

”V  Nordsjællande máme veľmi dobré podmienky , čo ma veľmi milo prekvapilo a myslím si, že pri súčasnom smerovaní klubu sa raz bude môcť zrovnávať aj s velikánmi, akým je napríklad Ajax. V mužstve sú predovšetkým mladí hráči, plus-mínus  v mojom veku, a treningy sú zamerané primárne na prácu s loptou.”

V súčasnosti sa Nordsjælland nachádza na 7. mieste, len s trojbodovou stratou na miesto do pohárovej Európy. “Keď som si vybral pre pokračovanie kariéry Dánsko, veľa ľudí ma odrádzalo, že tamojšia liga je len o zrážaní sa hráčov, o silovom futbale Z vlastnej skúsenosti už viem povedať,  že herný prejav mužstiev zo spodnej časti tabuľky je postavený na štandardkách a práve silovom futbale, no v našom klube sa snažíme hrať kombinačný futbal. Na tréningoch robíme všetko s loptami a pri hre sa snažíme už od brankárov hrať futbal , tempo zápasov je  ako v sloveskej lige. S odstupom času hodnotím moje rozhodnutie prestúpiť do Dánska ako správne, je to pre mňa krok vpred.”

V poslednom ligovom zápase FC Nordsjælland uspel na pôde posledného tímu Hobro IK 0:1, takže Stano prišiel na zraz v dobrej nálade. Teraz sa však už plne sústredí na ťažký odvetný zápas proti holandskej . Po víťaztsve 3:1 v Nijmegene očakáva verejnosť tri body aj z domáceho zápasu v Myjave, ”Nepripúšťame si žiaden tlak , domáci zápas bude úplne o niečom inom. Holanďania nás v prvom zápase možno trošku podcenili, lebo sme predtým  prehrali Bielorusku a vyhrali “len” 2:0 nad Cyprom,  ale my sme im ukázali svojou hrou, akí silní naozaj sme. Teraz to bude iné stretnutie ako v Holandsku, ale keď dáme do zápasu všetko, môžme uspieť a vyhrať aj doma.”

S Holandskom sme v posledných troch zápasov  neprehrali, k jednej remíze sme pridali dve víťazstva. Objavili sme teda na ”Jong Oranjes“ správny recept? “Je to v nás. Ideme do každého zápasu s cieľom odmakať ho, bojovať, odovzať na ihrisku všetko. Holanďania si podvedome myslia, že sa nemusia na ihrisku zrážať v súbojoch, že nemusia bojovať, že všetko uhrajú len svojou futbalovosťou. My máme v mužstve výborných hráčov z Trenčína, Žiliny alebo Rusnáka, všetci chcú hrať futbal a keď ich umenie spojíme s našou typickou zdravou agresivitou, môžeme aj tento zápas vyhrať.”