Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 23, 2016

Suverénne víťazstvo 21-ky nad Estónskom 4:0

SENICA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 21-ka vstúpila do turnaja Challenge Trophy víťazstvom nad výberom Estónska do 23 rokov 4:0.

 
 
 
 
Radosť hráčov SR 21 po jednom z gólov do siete Estónska U23 v zápase Challenge Trophy 2016/18. Senica, 23. marca 2016.

Omladený výber trénera Hapala vstúpil do zápasu s tromi nováčikmi, Kupcom, Lesniakom a Hromadom v základnej zostave aktívne a nútil obrancov súpera zastavovať našich útočníkov len za cenu faulov. Po jednom z nich v 21. min zatočil z ľavej strany Haraslín center z priameho kopu na hlavu nekrytého Denisa Vavra a ten prekonal brankára Alanda - 1:0. S gólom prišla na kopačky nášho tímu aj presnosť a prevahu pretavili naši hráči o desať minút neskôr v dvojgólové vedenie. Vestenický vtipne oblúčikom uvoľnil nabiehajúceho Róberta Polievku a ten prestrelil gólmana hostí. Keď v 35. min poslal po štandardke odrazenú loptu za chrbát bezmocného brankára kapitán Jakub Hromada tretíkrát, bolo o víťazovi zápasu prakticky rozhodnuté.

V druhej časti hry sa obraz hry nezmenil. V 50. min s chuťou hrajúci Haraslín nabil do tandemu striedajúcemu Klecovi a jeho tvrdá strela spoza šestnástky zamestnala brankára hostí. V 52. min prvýkrát mierili medzi žrde aj Estónci. Pokus Aniera a razantanú strelu Avilova Rodák zneškodnil. V 59. min si Hromada narazil loptu s Haraslínom a vo vyloženej šanci namieril do pravej žrde, v dobrej príležitosti nepochodl ani Vestenický. Ten sa ocitol vo vyloženej šanci aj v 82. min po presnej prihávke Faška, no ani tentoraz nedokázal zblízka dopraviť loptu do siete. Gól v druhej časti hry padol v samom závere, zblízka sa druhým gólom v zápase blysol stopér Denis Vavro. V zápase, v ktorom jasne na ihrisku dominoval tím trénera Hapala, zdolala slovenská 21-ka výber Estónska do 23 rokov 4:0.

SLOVENSKO 21 - ESTÓNSKO 23  4:0 (3:0)

Góly: 21., 88.  Vavro, 30. Polievka, 35. Hromada
ŽK: Kupec - Juhkam, Ojamaa
R: Laaksonen - Kiistala, Vyhreävouri (všetci Fínsko)

SLOVENSKO "21": Rodák - Kupec, Králik, Vavro, Kotula - Káčer (46. Klec), Lesniak (62. Huk), Hromada (78. Faško) - Haraslín (62. Gregáň), Polievka (46. Koscelník) - Vestenický. 

ESTÓNSKO "23": Aland - Ojamaa (62. Paju), Juhkam (81. Lorenz), Avilov, Elhi - Ustaal (74. Peetson) - Listmann (62. Rääbis), Lipin - Lepistu, Rättel (62. Kase) - Anier.  

HLAS PO ZÁPASE:

Pavel Hapal (tréner SR 21): "Zápas splnil všetky očakávania, mladšia generácia hráčov ukázala, že s nimi môžeme rátať aj do ďalších zápasov. Vytvorili sme si dostatok streleckých príležitostí, spokojní môžeme byť s predvedenou hrou, nasadením a prístupom hráčov."

Denis Vavro (strelec dvoch gólov SR): "Po prvých góloch v reprezentácii prežívam neopísateľné pocity. Hrali sme proti starším hráčom, ktorí chodili do ostrých súbojov, čo nám nakoniec vyhovovalo. Pri prvom góle som sa ocitol v šanci po dohode so spoluhráčmi, pri druhom som nabiehal pred bránu naslepo a našiel si ma center."