Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 28, 2012

Tím SR "21" nastúpi proti Čiernej Hore bez Kissa a Lalkoviča

BRATISLAVA (SITA) - Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čaká v stredu tretí prípravný zápas v kalendárnom roku 2012

 
 
 
 
Filip Kiss a manažér klubu Cardiff City Malky Mackay po prehre vo finále anglického ligového pohára s Liverpoolom. Londýn, 26. februára 2012.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov pokračuje v príprave na ďalšiu fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 do Izraela, v stredu od 17.00 h nastúpi na umelej tráve v Trenčíne proti Čiernej Hore. Trénerovi Ivanovi Galádovi prekazili plány dať šancu najsilnejšiemu výberu zranenia, vo finále anglického Carling Cupu proti Liverpoolu si zranil členok kapitán reprezentačnej dvadsaťjednotky Filip Kiss z Cardiff City, svalové problémy má Milan Lalkovič z holandského ADO Den Haag. Na poslednú chvíľu preto do tímu povolali Mareka Hlinku z Dukly Banská Bystrica. Najznámejším menom v tíme je Róbert Mak z 1. FC Norimberg, ktorý v pondelok prevzal v Trnave Cenu Petra Dubovského za rok 2011 pre najlepšieho mladého slovenského futbalistu do 21 rokov.

V kalendárnom roku 2012 odohrajú zverenci Ivana Galáda už tretí prípravný duel, v januári prehrala slovenská dvadsaťjednotka v Leirii 1:2 a hrala nerozhodne 1:1 s portugalskou dvadsiatkou. "Každý z našich súperov využíva asociačný termín na prípravu. Teší ma, že pre nás pôjde o tretí zápas v tomto roku, v Portugalsku sme ukázali pekné momenty. Čierna Hora, podobne ako my, bojuje o účasť na ME 2013, ide o súpera na našej úrovni. Väčšina jeho hráčov je ľavonohých. Je to kvalitné mužstvo, jeho najväčšia hviezda hrá pravidelne Európsku ligu," uviedol kouč SR "21" Ivan Galád a k nominácii doplnil: "Nie je dôvod na experimenty, nejakú výraznú obmenu. Náš tím je zadefinovaný a vychádzame z toho, že okrem troch zranených máme k dispozícii všetkých hráčov. Predpokladám, že tento káder sa objaví aj v ďalších zápasoch. Trochu ma mrzí, že náš najkvalitnejší hráč Robo Mak teraz nehráva, no možno práve reprezentácia mu pomôže, aby sa chytil aj v klube."

Pôvodne sa uvažovalo, že súboj s Čiernou Horou odohrajú na bratislavských Pasienkoch. Vzhľadom na súčasné poveternostné podmienky zvolil Slovenský futbalový zväz alternatívu s trenčianskym umelým povrchom.

Najbližšie súťažné stretnutie absolvujú Galádovi zverenci 1. júna 2012, keď v zápase 9. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2013 do Izraela privítajú v domácom prostredí Rumunov. Ešte predtým čaká na mladých Slovákov prípravný zápas s Čechmi (25. apríla), v ktorom by mali nastúpiť hráči z Corgoň ligy. V lete sa tím SR "21" zúčastní na turnaji na Ukrajine. "Pred druhou časťou kvalifikácie nemáme veľké oči, ale náš tím môže dosiahnuť veľké výsledky. Urobíme pre to maximum," dodal Ivan Galád.