Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 4, 2014

Tím SR "21" začne rok tretíkrát za sebou duelom v Portugalsku

BRATISLAVA (SITA) - Ivan Galád (tréner futbalistov SR "21" pred medzištátnym prípravným duelom v Portugalsku): "Očakávam vynikajúceho súpera, výborný terén a dobrý zápas"

 
 
 
 
Adam Zreľák sa teší v gólu do siete Gruzínska 
v kvalifikačnom zápase reprezentačných tímov do 21 rokov v rámci kvalifikácie o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Gruzínsko "21". 9. september 2013, Senec.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov už tretíkrát za sebou otvoria kalendárny rok prípravným duelom na portugalskej pôde proti domácemu výberu. Zverenci trénera Ivana Galáda v januári 2012 v Leirii remizovali 1:1 a prehrali 1:2, vlani sa v dvoch konfrontáciách zrodili dva nerozhodné rezultáty 1:1 a 0:0. Aj tentoraz nastúpia mladí Slováci na Iberskom polostrove proti portugalskej "dvadsiatke", a to v stredu 5. februára o 16.00 h SEČ v Marinha Grande.

"Určite je to pre nás príjemná zmena odskočiť si do krajiny s lepšími klimatickými podmienkami, keďže sme stále v zimnej príprave. Navyše na nás čaká kvalitný súper a výborný zápas. Tešíme sa na duel a urobíme všetko pre dobrý výsledok," uviedol krídelník Slovana Bratislava Karol Mészáros. Optimistom pred stretnutím v Portugalsku je 20-ročný útočník Spartaka Trnava Ivan Schranz: "Nebudeme pred zápasom rozprávať, že ideme vyhrať 3:0. Chceme odohrať dobrý duel a nechať na ihrisku všetko. Dúfam, že to dopadne dobre. Pozitívne hodnotím aj to, že si vyskúšame dobrý terén. Ja som zvyknutý, v Trnave som absolvoval prípravu na tráve, iba v poslednom období, keď prišli mrazy, sme trénovali na umelom povrchu." 

Tím SR "21" figuruje s 13 bodmi zo šiestich zápasov na čele 3. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2015 do Česka. Posledné dve vystúpenia v tejto eliminácii absolvujú hráči slovenskej "dvadsaťjednotky" až o sedem mesiacov (4. 9. doma proti Škótsku a 8. 9. v Holandsku, pozn.), dovtedy však chcú pochopiteľne zostať v zápasovom rytme. "Najbližší kvalifikačný duel odohráme až v septembri, vyšlo to až tak. Musíme sa čo najlepšie pripraviť. Keď to príde, chceme bojovať a postúpiť ďalej," skonštatoval ružomberský útočník Adam Zreľák