Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 10, 2014

V piatok žreb baráže ME 2015 do 21 rokov, medzi postupujúcimi napokon aj Holandsko

BRATISLAVA (TASR/SFZ) - Slovenská dvadsaťjednotka spozná meno svojho barážového súpera v piatok 12. septembra po 14:00

 
 
 
 
Reprezentácia SR "21" pred kvalifikačným zápasom ME 2015 proti Holandsku "21". Zľava: Lásik, Rusov, Pauschek, Paur, Schranz, Niňaj, Duda, Hrošovský, Mazáň, Hudák, Zreľák. Tilburg, 8. september 2014.

V utorok boli na programe posledné zápasy v skupinách v kvalifikácii na futbalové majstrovstvá Európy 2015 v Česku. Postup do baráže si vybojovali víťazi desiatich skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest. O účasť na ME budú bojovať aj slovenskí reprezentanti, ktorí sa stali víťazmi 3. skupiny. Z prvých miest postúpili do baráže Anglicko, Dánsko, Slovensko, Španielsko, Chorvátsko, Nemecko, Švédsko, Portugalsko, Taliansko a Francúzska, z druhých miest v skupinách sa kvalifikovali Ukrajina, Holandsko, Island a Srbsko.

Baráž je na programe 8. a 14. októbra, žreb baráže je na programe v piatok 12. septembra o 14:00 vo švajčiarskom Nyone. Sedem tímov z desiatich víťazov skupín bude pri žrebe nasadených na základe koeficientu v rebríčku UEFA reprezentačných tímov do 21 rokov (Pravdepodobne: Španielsko, Nemecko, Taliansko, Francúzsko, Anglicko, Portugalsko a Chorvátsko), náš tím by mal figurovať v sedmičke nenasadených tímov. Finálový turnaj ME sa uskutoční na budúci rok v Česku, ktoré má ako organizátor na šampionáte istú miestenku.

Víťazi skupín:
Anglicko, Dánsko, SLOVENSKO, Španielsko, Chorvátsko, Nemecko, Taliansko, Portugalsko, Švédsko, Francúzsko

Postupujúci z druhých miest:
Ukrajina, Hoalndsko, Island, Srbsko