Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 7, 2011

Väčšina 21-ky už v Lisabone, zápas bude vysielaný online

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Zranených kapitánov Filipa Kissa a Róberta Maka nahradia v priateľskom stretnutí s Portugalskom Juraj Vavrík a Ákos Szarka

 
 
 
 
Základná zostava tímu SR "21" v kvalifikačnom stretnutí s Lotyšskom. Zľava: Kiss, Rakovan, Pauschek, Čonka, Pillár, Kolčák, Vavrík, Mak, Greguš, Mikuš, Lalkovič. Zlaté Moravce, 3. júna 2011.

Mužstvo slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov cestovalo do Lisabonu, dejiska medzištátneho prípravného stretnutia s portugalskými rovesníkmi (hrá sa v utorok o 17.00 h SELČ v Lisabone), na tri etapy. Hlavná časť výpravy sa do hlavného mesta Portugalska letecky presunula v nedeľu. V Lisabone ich už čakal Milan Lalkovič z FC Chelsea a zvyšok výpravy sa ku Galádovi a spol. pripojí v pondelok 8. augusta. Trojica slovanistov Kristián Kolčák, Ákos Szarka, Lukáš Pauschek a Seničan Róbert Pillár, ktorí mali v nedeľu večer ešte klubové povinnosti v Corgoň lige, pricestujú v sprievode tímového manažéra Samuela Slováka. Pre agentúru SITA to v nedeľu z Lisabonu povedal hlavný tréner SR 21 Ivan Galád.

Prvý spoločný tréning budú mať mladí Slováci v pondelok. Na aktuálny portugalský test výkonnosti dostalo pozvánku celkovo 15 hráčov do poľa a dvaja brankári. Ešte pred odletom do Lisabonu bolo isté, že v mužstve budú pre zranenie chýbať Filip Kiss z Cardiff City a Róbert Mak z 1. FC Norimberg. V Galádovom výbere sa nachádza celkovo päť legionárov vrátane Milana Lalkoviča z FC Chelsea.

"Skupina, hráčov, ktorá prišla s nami, bude v nedeľu večer ľahko trénovať. V Lisabone nás privítalo slnečné počasie. Všetko je v poriadku. Všetci nominovaní hráči sú zdravotne v poriadku. Večer pôjdeme relaxovať k moru a v pondelok, keď budeme všetci spolu, budeme trénovať a chystať sa na domácu 'dvadsaťjednotku'," pokračoval Ivan Galád a zdôraznil, že spolu s najbližšími spolupracovníkmi mali viacero alternatív pre prípravný zápas, ale vďaka aktivite sa im podarilo udržať trend hrať zápasy len proti súperom z prvého, resp. druhého výkonnostného koša.

"Hovoriť o kvalite Portugalska je zbytočné. Výber do 21 rokov síce získal len jeden kontinentálny titul, ešte za čias Luísa Figa v roku 1994, ale aj ten súčasný je veľmi silný, o čom svedčí vystupovanie portugalskej ´dvadsiatky´ na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v Kolumbii. Verím, že kvalita súpera pomôže aj naším hráčom a budú sa prezentovať dobrým výkonom," konštatoval hlavný tréner SR "21" Ivan Galád na margo najbližšieho súpera jeho zverencov.

Zápas sa oproti pôvodnému začiatku 20:00 SELČ posúva o tri hodiny vopred na 17:00 nášho času. Jeden z dôvodov je pre našich fanúšikov veľmi príjemný, pretože ho budú mať možnosť sledovať online na stránke www.rpt.pt