Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 18, 2015

Valjent je už v poriadku

BRATISLAVA (SFZ) - Veľa radosti, veľa emócii, veľká eufória – slovenská dvadsaťjednotka otočila zápas s holandskými rovesníkmi, z polčasových 0:2 bolo na konci víťazstvo 4:2.

 
 
 
 
Sprava: Slovák Martin Valjent a Holanďan Ricardo Krishna  v zápase 8. skupiny kvalifikácie futbalových ME 2017 hráčov do 21 rokov Slovensko – Holandsko (4:2). Myjava, 17. novembra 2015.

Vypätie, fyzické i psychické, malo svoje následky. Okrem množstva síl a kilogramov, ktoré mladí futbalisti nechali na trávniku, vyrobil vrásky zdravotníckej ekipe tímu jeden z hráčov.

Po zápase, počas cesty autobusom zo štadióna do hotela prišlo nevoľno Martinovi Valjentovi, ktorý podal najmä po prestávke – rovnako ako všetci naši hráči – skvelý výkon. ”Šlo o predkolapsový stav, ako následok dehydratácie v kombinacii s veľkou zaťažou počas zápasu,” vysvetlil situáciu lekár reprezentácie do 21 rokov Zsolt Fegyveres.

Lekársky tím následne zabezpečil prevoz mladého futbalistu do myjavskej nemocnice, kde sa okamžite podrobil kompletným vyšetereniam. ”Tie všetky dopadli negatívne a asi o jednej hodine po polnoci, teda už v stredu, bol Martin prepustený z nemocnice. V sprievode rodinných príslušníkov odišiel domov,” povedal Fegyveres.

V tejto chvíli je už legionár Ternany v poriadku a odcestoval cez Viedeň do miesta svojho pôsobenia v Taliansku.