Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 4, 2014

VIDEO: 21-ka dnes proti Škótom, Malec pozýva ľudí do hľadiska

SENEC (SFZ) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov absolvovala včera na ihrisku v Senci posledný tréning pred kvalifikačným duelom o postup na ME 2015 U21 proti Škótsku

 
 
 
 
Tréner reprezentačného futbalového mužstva do 21 rokov Ivan Galád na zraze pred kvalifikačným stretnutím so Škótskom. Senec, 31. augusta 2014.

Po štyroch dňoch tréningov a príprav prichádza pre zverencov trénera Galáda deň "D". Dnešný zápas veľa napovie o ďalších ambíciách slovenskej dvadsaťjednotky pred posledným kvalifikačným duelom V Holandsku. V Senci dnes čaká naše mužstvo tím Škótska. Na zraz prišli hráči a realizačný tím v dobrej nálade. Pred včerajším poseldným tréningom sme sa spýtali trénera Ivana Galáda, ako sa cíti on a jeho družina 24 hodín pred výkopom. "Určite sme všetci napätí, ale veľmi sa na zápas tešíme. Myslím, že mužstvo je pripravené tak, že ho nemôže nič prekvapiť, pokúsime sa splniť náš cieľ, ktorým je víťazstvo v tomto zápase. Hráči prišli s jasnými úlohami a presvedčením, že sa podarí vybojovať pre Slovensko dôležité tri body."

 

Prehrať video

 

Počas tréningov tréner vysvetľoval hráčom ako prekonať obranu súpera. Znamená to, že hráči vedia, ako na Škótov? "My hráčom nielen na ihrisku ukazujeme najmä naše dobré veci a ukazujeme im ako by mohli súpera poraziť. Futbal je však nevyspytateľný, všetko sa môže skončiť inak. Samozrejme, máme plán s ktorým sme sa stotožnili a pokúsime sa ho realizovať v zápase," povedal tréner Galád.

V predošlej kvalifikácii sme museli v predposlednom dueli doma zdolať kvalitný tím Francúzska, dnes stojí pred hráčmi trénera Galáda úloha zdolať Škótov. "To by som neporovnával, máme nové mužstvo, hoci päť hráčov si pamätá aj predošlú kvalifikáciu. S obidvomi mužstvami bolo a je nádherné pracovať a verím, že rovnaký pocit majú aj moji kolegovia," vrátil sa do nedávnych čias tréner Ivan Galád a smerom k základnej zostave pre dnešný zápas dodal: "Každý tréner má svoju predstavu už keď príde na reprezentačný zraz, nie je to inak ani u mňa. V prvý deň sme hráčom s kolegami povedali na aký post s nimi počítame, 23 hráčov pozná svoje úlohy. Máme kvalitné mužstvo, verím, že urobíme pred zápasom správne rozhodnutie."

Jednou z alternatív je útočník Tomáš Malec. Počas pôsobenia v lige neraz dokázal, že je mužom okamihu a vie rozhodnúť zápas. Po prestupe do nórskeho Rosenborgu Trondheim prišiel na zraz viditeľne v pohode, na jeho tvári sa zračí zdravé sebavedomie a úsmev. "Prestup sa zrodil veľmi rýchlo, zástupcovia klubu ma sledovali v niekoľkých zápasoch. Som rád, že sa môžem učiť v tak veľkom, renomovanom klube. Po prvom mesiaci som veľmi spokojný, cítim dôveru trénera a verím, že budem pravidelne hrávať," pochválil si nové pôsobisko Tomáš Malec. "Zatiaľ som naskakoval do hry v záveroch zápasov, v útoku sa teraz spoluhráčom darí, je to o trpezlivosti, do konca zostáva ešte osem zápasov, verím, že moja chvíľa príde."

 

Prehrať video

 

Svoje kvality dokázal na ihrisku neprehliadnuteľný Tomáš Malec aj v prvých kvalifikačných dueloch s najbližšími súpermi davdsaťjednotky - teda proti Škótom a Holandsku. Ako jediný z kádra trénera Galáda vie, ako chutia góly do siete týchto súperov. Gólovo sa presadil aj v Paisley proti tímu z Britských ostrovov, aj v domácom dueli v Senci s Holandskom. "To je už naozaj dávno, na to som ani nepomyslel. Teraz sú pred nami ďalšie vzájomné zápasy, verím, že sa pobijeme o víťazstvá a ciele splníme úspešne. Vieme, čo by mohlo platiť na Škótov, ak splníme pokyny trénerov, budeme na ihrisku úspešní."

A čo by z jeho pohľadu mohlo byť v dnešnom dueli rozhodujúce? "Rýchla hra, trpezlivosť a samozrejme góly. Verím, že prídu aj fanúšikovia, čaká nás atraktívny zápas a aj touto cestou by som ich rád pozval na tribúny štadióna v Senci," dodal na záver Tomáš Malec.

Výkop stretnutia Slovensko "21" - Škótsko "21" je naplánovaný na 20:30, televízni diváci môžu tento zápas sledovať na TV Digisport.