Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 6, 2014

VIDEO: 21-ka pricestovala do Holandska

SENEC/EINDHOVEN (SFZ) – Dvadsaťčlenný káder trénera Galáda pricestoval v sobotu večer do dejiska rozhodujúceho kvalifikačného zápasu o postup do baráže ME 2015

 
 
 
 
Reprezentácia SR do 21 rokov na letisku vo Schwechate pred odletom do Holandska, dejiska záverečného zápasu v rámci kvalifikácie o postup na ME 2015 U21. Viedeň, 6. september 2014.

Po štvrtkovom dueli proti Škótsku absolvovali zverenci trénera Galáda v piatok dopoludňajší tréning a zvyšok dňa si dopriali voľno. Po večeri čakala trénera nemilá povinnosť, oznámiť mená dvoch hráčov, ktorí do Holandska nepocestujú. Sú nimi brankár Marko Maroši a stredopoliar DAC Dunajská Streda Erik Ujlaky. Tréner im pred všetkými úprimne poďakoval a obaja zožali potlesk spoluhráčov. "Je mi naozaj ľúto, ale do Tilburgu môže odcestovať iba dvadsaťčlenný káder. Prajem si, aby sa chlapci medzi nás čoskoro vrátili po výsledku, ktorý nás posunie do baráže,“ povedal tréner Ivan Galád.

Obaja ešte absolvovali s tímom dnešný tréning na ihrisku NTC v Senci, po ktorom sa hráči a realizačný tím presunuli na letisko vo Schwechate a po linke Viedeň – Amsterdam pricestovali do krajiny tuliánov. Posledný tréning na Slovensku sa niesol v typicky pozitívnej, hravej nálade, na mužstve bolo badať chuť a odhodlanie pobiť sa v Tilburgu o postupový výsledok. "Riešili sme taktický zámer. Počas takýchto zrazov musíte po prvom zápase rýchlo prepnúť, v krátkom čase hráte proti inej krajine, inej futbalovej kultúre. Hráči vedia, čo bude platiť na Holandsko a pokúsia sa to realizovať,“ povedal tréner Galád.

 

Prehrať video

 

Po prílete do Amsterdamu sa výprava ubytovala v hoteli Van der Valk na kraji mesta Eindhoven, ktorý je vzdialený približne 30 kilometrov od dejiska duelu – Tiburgu. "Na Eindhoven mám tie najpríjemnejšie spomienky, pred štrnástimi rokmi som tu bol na nádhernej stáži. Trénerom miestneho PSV bol Eric Gerets, prežil som tu veľmi pekný týždeň. Holandský futbal bol pre mňa futbalovou inšpiráciou už v šase, kedy som bol trénerom v klube Petrochema Dubová,“ povedal po večeri kouč slovenskej dvadsaťjednotky Ivan Galád.

Po nej naordinoval mužstvu pätnásťminútovú prechádzku v okolí hotela a masáže, zajtra (nedeľa 7.9.) absolvuje mužstvo predzápasový tréning na štrnásťtisícovom Koning Willem II. Stadium v Tilburgu. "Hlavu máme stále plnú snov. Chceli sme vyhrať so Škótskom, nepodarilo sa, ale stále sme v situácii, ktorú sme nepredpokladali pred začiatkom kvalifikácie. Máme isté druhé miesto, bojujeme o miesto prvé. Počas celej kvalifikácie sme robili dobré meno slovenskému futbalu, naším cieľom je v tejto chvíli pokúsiť sa o nemožné – vyhrať skupinu,“ dodal na záver tréner Galád.