Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 7, 2014

VIDEO: 21-ka už s kompletným kádrom, Schranz s Rusnákom trénovali individuálne

SENEC (SFZ) - Aktuálne z tábora SR "21" - Schranz a Rusnák so zdravotnými problémami

 
 
 
 
Zverenci trénera Ivana Galáda v príprave na barážové stretnutie o postup na ME 2015 proti Taliansku U21. Senec, 6. október 2014.

Zverenci trénera Galáda sa po nedeľnajších dohrávkach najvyšších súťaží zišli včera (pondelok 6.10.) v kompletnom zložení. Pred 17:00 sa najskôr pobavili pózovaním pred objektívom fotoaparátu počas fototermínu, potom ich čakala tréningová jednotka na štadióne v Senci.

Individuálne sa pripravovala dvojica Ivan Schranz a Albert Rusnák. Kým prvý menovaný by mal byť do piatkového duelu s Talianskom v poriadku, v prípade hráča holandského FC Cambuur je štart zatiaľ otázny. Obaja absolvovali ľahký tréning pod vedením Mareka Mintála. O aktuálnom zdravotnom stave hovorí lekár SR "21" Peter Kišška: "Schranza trápi natiahnutý sval, liečili sme ho asi týždeň pred zrazom. Predpokladám, že do zápasu by mal byť v poriadku, rozhodli sme sa byť opatrní a naordinovali sme mu na začiatok odľahčené tréningy."

 

Prehrať video

 

Menej optimistická je prognóza v prípade Albert Rusnáka. "Ten na tom horšie, priviezol si zranenie z holandskej ligy, máme podozrenie na zápal okostnice kolena," skonštatoval lekár Peter Kišška. Podľa jeho slov konzultoval Rusnákov zdravotný stav s klubovým lekárom z Holandska, ten však nesúhlasil s navrhovaným postupom liečby. "Obaja sa budú naďalej pripravovať s mužstvom. Rusnák bude pokračovať v odľahčených tréningoch, Schranz môže zaberať od zajtra (pozn. od utorka) v plnom nasadení," dodal Kišška.

Počas tréningu sa zverenci trénera Galáda venovali taktickému nácviku útočnej prechodovej fázy, brankári boli pod paľbou tvrdých striel z voleja po centroch zo strán. Kým hráči zaberali na hracej ploche, tréner Galád stihol na slovíčko podebatovať aj s trénerom Á-čka Jánom Kozákom, ktorý sledoval časť tréningu 21-ky. Galádovcov čaká v utorok 7.10. o 11:00 najskôr tréning zameraný na taktiku, od 17:00 je na programe herný tréning.