Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 5, 2012

VIDEO: Aj v Rumunsku naša 21-ka prehrala 0:2

BUKUREŠŤ (SITA/SFZ) - V kvalifikačnom zápase o postup na MS 2013 v Izraeli podľahol tím Ivana Galáda rumunskej reprezentácii rovnakým výsledkom ako v Michalovciach

 
 
 
 
Slovenskí reprezentanti do 21 rokov Tomáš Košút, Milan Lalkovič a Jakub Paur v súboji o loptu v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2013 medzi Rumunskom a Slovenskom, v ktorom sme podľahli 0:2. Bukurešť, 5. júna 2012.

Rumunsko "21" - Slovensko "21" 2:0 (0:0)

Góly: 66. Radut (11m), 89. Filip
ŽK: 32. Radut, 87. Enache - 58. Greguš, 89. Bajza
ČK: 84. Greguš po druhej ŽK, 90. Paur
R: Kehlet - Hummelgaard, Bile (všetci Dánsko)

RUMUNSKO "21": Lazar - Cretu, Gugu, Beta, Cioranu, Popa, Stoian (80. Pana), Filip, Dobre (83. Nistor), Radut (90. Cosereanu), Enache

SLOVENSKO "21": Bajza - Gyombér, Štetina, Košút, Holúbek, Kolmokov, Greguš, Hlinka (80. Lalkovič), Štefánik (63. Paur), Guba (67. Oršula), Mészáros

Úvodnú šancu stretnutia mali v 4. min Slováci. Dotieravosť Mészárosa priniesla ovocie v podobe získanej lopty pre Greguša. Strela stredopoliara českej Ostravy bola prudká, smerovala však nad bránku. Už o minútu neskôr mali hostia výhodu rohového kopu, dostali sa do zakončenia, ale pokus opäť smeroval mimo priestoru troch žrdí. Na konci 10. min sa pokúšali o zakončenie aj Rumuni, ani ich strela však nebola presná. Rušný zápas pokračoval, keď už štyri minúty strieľal spoza pokutového územia Stoian. Ten istý hráč ponúkol gólovú prihrávku svojim dvom spoluhráčom, ani jeden z nich však nedosiahol na strieľaný center. O dve minúty mohli odpovedať "galádovci", keď Košútov pokus z uhla vypadol domácemu gólmanovi z náručia. O dorážku sa ešte snažil Mészáros, ale neuspel. V 27. min ofenzívny hráč Slovana Bratislava skúšal šťastie z hranice pokutového územia, zaskvel sa Lazar, ktorý vytlačil loptu nad brvno. Prvé dejstvo uzavrela strela Greguša z približne 20-metrovej vzdialenosti, lopta len o centimetre minula ľavú žrď.

Druhý polčas sa začal aktivitou domácich. Rumuni sa však nedostali do vyloženej gólovej príležitosti. Slováci sa zväčša len bránili na vlastnej polovici, zodpovedne však vypĺňali priestor a dobre si plnili defenzívne povinnosti. V 67. min sa ujali vedenia domáci. Pokutový kop nariadený za faul Štetinu na Stoiana premenil útočník Radut. Slovenský brankár Bajza nemal šancu. Dvanásť minút pred koncom riadneho hracieho času technicky vypálil z hranice šestnástky Paur, rumunský gólman si poľahky poradil s jeho strelou. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času zmaril šance Slovákov bodovať ich kapitán Ján Greguš, ktorý dostal druhú žltú kartu a následne ho rozhodca automaticky vylúčil za faul na Popu. O gólovú poistku sa postaral v 89. min Lucian Filip, ktorý uzavrel gólový účet stretnutia na 2:0 po priamom kope z hranice 16-ky, ktorý rozhodca nariadil po hraní brankára Bajzu za pokutovým územím. V úplnom závere po faule videl červenú kartu aj Paur.

HLASY PO ZÁPASE

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Po 1. polčase sme mali viesť 3:0, šance aké mali Greguš, Hlinka a Guba sa musia premieňať. Nestalo sa tak. Zápas rozhodli dve obrovské individuálne chyby Štetinu a hlavne brankára Bajzu. Medzinárodná úroveň takéto chyby potrestá a ja prajem hráčom aby mali v budúcnosti viac vydarenejších zápasov."

Prehrať video

Ján Greguš (kapitán SR "21"): "Rumuni nás prekvapili tým, ako dlho držali loptu a my sme sa snažili o brejky, z ktorých sme však nedokázali dať góly a to rozhodlo o zápase. Všetci sme smutní z toho, že sa nám rozplýva sen."

Prehrať video