Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 22, 2014

VIDEO: Dvadsaťjednotka trénovala prvýkrát na štadióne pod Tatrami

POPRAD (SFZ) – Zverenci trénera Ivana Galáda absolvovali včera (21.5) v rámci prípravy na zápas s Anglickom U23 prvý tréning na štadióne NTC v Poprade

 
 
 
 
Mužstvo slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na tréningu v rámci prípravy na zápas Challange Trophy proti Anglicku "23" na štadióne NTC Poprad. Poprad, 21. máj 2014.

Po úspešnom zápase proti Českej republike (3:1) v Senci čaká zverencov trénera Galáda v krátkom slede druhý medzinárodný zápas na domácej pôde. V sobotu sa v rámci Challange Trophy 2014 predstaví slovenská dvadsaťjednotka premiérovo na štadióne NTC v Poprade. "Na hráčoch je vidieť, že sa tešili na zraz. Poprad ich príjemne prekvapil, pripravujeme sa v príjmenom prostredí, vidíme Tatry. Neprišli sme sem však obdivovať ich krásu, ale hrať za našu krajinu. Budeme sa snažiť dobre pripraviť na zápas a verím, že pripravíme ľuďom v tomto regióne pekný športový zážitok," povedal krátko po včerajšom tréningu tréner SR "21", Ivan Galád.

 

Prehrať video

 

Zverencom naordinoval ľahší, regeneračný tréning. "Snažili sme sa, aby každý hráč absolvoval veľké množstvo kontaktov s loptou s nižšou tepovou frekvenciou, ale v zodpovedajúcej kvalite. Aj preto nechýbali hry. Musím povedať, že pri jednej z nich obzvlášť vynikal brankárskymi zákrokmi hlavou Patrik Le Giang. Na hráčoch bolo vidieť, že si schuti zatrénovali a zabávali sa futbalom," komentoval tradične dobrú atmosféru v tíme reprezentačný lodivod.

V prvom zápase turnaja Challange Trophy vybojovalo naše mužstvo cennú remízu 4:4 v Turecku. Domáci nastúpili s výberom do 23 rokov a proti „starším“ nastúpi dvadsaťjednotka aj v sobotu v popradskom stretnutí. "Hráme proti Anglicku, o kvalite hovorí samotné meno súpera. Nastúpime proti skúsenému výberu do 23 rokov. Tím z Britských ostrovov odohral veľa zápasov, ktoré sme analyzovali, pokúsime sa ich poraziť," povedal tréner Galád, ktorého isto potešila strelecká forma útočných tykadiel Malec – Zreľák v poslednom corgoňligovom kole.

Obaja sa presadili strelecky. Malec skóroval proti Zlatým Moravciam, Zreľák vsietil víťazný gól v košickom Čermeli. "Liga je jedna vec, reprezentácia druhá. Tu nastúpime proti výberu Anglicka, ktoré dosiahlo nedávno cennú remízu s Českou republikou 2:2. Teší ma, že hráči podávajú dobré výkony v najvyššej domácej súťaži, no našou spoločnou úlohou je teraz dobre sa pripraviť a v sobotu uspieť v medzinárodnej konfrontácii," dodal na záver tréner Ivan Galád.

Zápas Slovensko "21" - Anglicko "23" e na programe v sobotu (24.5) o 15:00 na štadióne NTC v Poprade, rozhoduje trojica arbitrov z Českej republiky: Ondřej Pechanec – Jakub Hrabovský a Radek Kotík. Zápas uvidia aj televízni diváci od 14:50 na stanici Digi sport SK.