Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 28, 2011

VIDEO: Galád nominoval na Kazachstan aj Kissa, pochvaľuje si mentálne tréningy

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Dvadsaťčlenná nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na septembrový kvalifikačný zápas o postup na ME 2013 proti Kazachstanu (6. septembra od 15.00 h SELČ v Almaty)

 
 
 
 
[ older images ]

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád počas TB, kde zverejnil nomináciu na kvalifikačný zápas proti rovesníkom z Kazachstanu (6. septembra od 15.00 h SELČ v Almaty). Bratislava, 26. august 2011.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád nominoval na blížiaci sa kvalifikačný zápas o postup na ME 2013 proti Kazachstanu (6. septembra od 15.00 h SELČ v Almaty) 20 hráčov. Kouč zverejnil zoznam na piatkovej tlačovej konferencii v bratislavskom sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Navrátilcom do kádra je stredopoliar Filip Kiss (FC Cardiff City/Angl.), ktorý sa už zotavil zo zranenia zadného stehenného svalu. V Galádovom menoslove nechýbajú ani šiesti legionári: Róbert Valenta (1. FK Příbram/ČR), Róbert Mak (1. FC Norimberg/Nem.), Ján Greguš (FC Baník Ostrava/ČR), Milan Lalkovič (FC Doncaster Rovers), Filip Kiss (FC Cardiff City/Angl.) a Lukáš Štetina (FC Metalist Charkov).

"Budeme sa snažiť hrať tak, aby sme sa domov z Kazachstanu vracali domov. Máme za sebou kvalitnú prípravu, keď sme so silným Portugalskom uhrali na jeho pôde cennú remízu 1:1. Čaká nás náročný duel, ale v živote nie je mnoho vecí jednoduchých. Mám k dispozícii takmer najsilnejšie možné mužstvo a teší ma, že viacero našich reprezentantov patrí vo svojich kluboch k nosným hráčom. Trochu sa obávame smogu, ale hráčov na to pripravujeme a verím, že to zvládneme," nechal sa počuť Ivan Galád.

Prehrať video

Ako je známe, slovenskí reprezentanti do 21 rokov vstúpili úspešne do kvalifikácie ME 2013 v Izraeli, keď v 9. skupine zdolali 3. júna na trávniku v Zlatých Moravciach rovesníkov z Lotyšska 2:0. Na jeseň čakajú "galádovcov" okrem merania síl s Kazachstanom ďalšie dva kvalifikačné duely, oba na súperovej pôde: 11. októbra v Lotyšsku a 15. novembra vo Francúzsku. V "slovenskej" skupine ešte figuruje aj dvadsaťjednotka Rumunska. Do ďalšej fázy z tejto kvalifikácie ME 2013 postúpia desiati víťazi základných skupín spolu so štyrmi najlepšími mužstvami z druhých priečok. Týchto 14 krajín potom ďalší žreb "spáruje" do siedmich dvojíc, z ktorých po dvoch dueloch (doma - vonku) vzíde sedem účastníkov záverečného turnaja ME 2013. Tým ôsmym bude organizátor kontinentálneho šampionátu z Izraela.

Dvadsaťčlenná nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na septembrový kvalifikačný zápas o postup na ME 2013 proti Kazachstanu (6. septembra od 15.00 h SELČ v Almaty).

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád si pochvaľuje skupinové mentálne tréningy, ktoré sú súčasťou jeho zrazov pred medzištátnymi stretnutiami. Inak to nebude ani na budúci týždeň v rámci prípravy na kvalifikačný súboj v Kazachstane o postup na Euro 2013.

"Toto je vec, ktorá patrí k vrcholovému športu, nielen k futbalu. My máme s prácou doktora Mrázika dobré skúsenosti," analyzoval na tlačovej konferencii Ivan Galád. "Hráči uprednostňujú individuálno-skupinové sedenia pred tímovými stretnutiami, ktoré sa konali spočiatku. Teraz si oni sami vyberú oblasť, akej sa chcú venovať. Výsledky sa napríklad prejavili v našich posledných troch zápasoch. Proti Čechom sme prehrávali 0:2, ale vyrovnali sme na 2:2. Hrali sme náročný zápas s Lotyšmi, ktorý sme trpezlivou hrou doviedli do víťazného konca. A v Portugalsku, kde sme so silnou domácou reprezentáciou remizovali 1:1, hráči siahali po víťazstve. Možno aj mentálny skupinový tréning je jeden z komponentov, ktorý nám pomohol dosiahnuť tieto úspechy."

Prehrať video