Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 27, 2011

VIDEO: Galád nominoval na Lotyšsko 18 hráčov

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na októbrový kvalifikačný zápas o postup na ME 2013 proti Lotyšsku (11. októbra od 14.00 h SELČ v Jelgave)

 
 
 
 
Tréner SR 21 Ivan Galád na tlačovej konferencii pri príležitosti oznámenia nominácie na kvalifikačný zápas v Lotyššku. Bratislava, 27. septembra 2011.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád nominoval na blížiaci sa kvalifikačný zápas o postup na ME 2013 proti Lotyšsku (11. októbra od 14.00 h SELČ v Jelgave) 18 hráčov. Kouč zverejnil zoznam na utorkovej tlačovej konferencii v bratislavskom sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Prehrať video

"Pred 130 dňami sme už hrali proti tomuto súperovi a zvíťazili sme 2:0. Chceme sa o to pokúsiť znova, vieme ovplyvniť vývoj zápasu. Lotyši všetky tri súboje prehrali a nestrelili ani gól, ale pozorne analyzujeme ich hru. Nastupujú v rozostavení 4 - 4 - 2, majú veľmi dobrých útočníkov. Zavrú svoju polovicu a budú hrať rýchlo dopredu. Ich výsledky nie sú priaznivé, sú pod tlakom a budú to chcieť otočiť. V Jelgave na nás čaká iba trojmetrová nadmorská výška, uvidíme, čo to s tímom urobí. Nepreceňujeme naše doterajšie výsledky, verím, že sme schopní odohrať dobrý zápas s priaznivým výsledkom. Najbližší súboj je vždy najdôležitejší," uviedol tréner reprezentačnej "dvadsaťjednotky" Ivan Galád.

Prehrať video

Ako je známe, slovenskí reprezentanti do 21 rokov vstúpili úspešne do kvalifikácie ME 2013 v Izraeli, keď v 9. skupine zdolali 3. júna na trávniku v Zlatých Moravciach rovesníkov z Lotyšska 2:0. "Galádovci" zvládli aj septembrové meranie síl v Kazachstane (1:0) a s plným počtom bodov sú na čele skupiny. Do ďalšej fázy z tejto kvalifikácie ME 2013 postúpia desiati víťazi základných skupín spolu so štyrmi najlepšími mužstvami z druhých priečok. Týchto 14 krajín potom ďalší žreb "spáruje" do siedmich dvojíc, z ktorých po dvoch dueloch (doma - vonku) vzíde sedem účastníkov záverečného turnaja ME 2013. Tým ôsmym bude organizátor kontinentálneho šampionátu z Izraela.