Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 2, 2013

VIDEO: Galád: "Verím, že vicemajstri Európy pritiahnu veľa divákov"

BRATISLAVA (SFZ) - Tréner Ivan Galád o ME do 21 rokov v Izraeli, MS do 20 rokov v Turecku, Talianoch, Holanďanoch i Gruzíncoch

 
 
 
 
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád. Bratislava, 1. júla 2013.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád sa pred pár dňami zúčastnil ako divák finálového zápasu Majstrovstiev Európy do 21 rokov v Izraeli. "Potešil som sa, že ľudia, s ktorými som sa stretol si pamätali návštevu celého nášho tímu, že sme zanechali veľmi dobrý dojem. Aj náš výsledok v kvalifikácii (víťazstvo 7:1 v Luxembursku) nasvedčoval tomu, že to bolo správne rozhodnutie ísť hrať do Izraela päť dní pred začiatkom Majstrovstiev Európy. Vidieť tie zápasy a sledovať najlepších hráčov Európy v tejto kategórii bolo úžasné a som rád, že vo finále padlo šesť gólov," povedal pre futbalsfz.sk Ivan Galád.

Prehrať video

V semifinále sa predstavili aj dvaja súperi našej 21tky. V lete budeme hostiť vicemajstra Európy - Taliansko. "Najzaujímavejšou osobou bude pravdepodobne Marco Verratti, ktorý je hráčom Paríž Saint-Germain, pravidelne nastupuje a je to taký nový Pirlo. Taliani ho hodnotia veľmi pozitívne a podľa súpisky by sa tu mohli predstaviť štyria hráči. Ale talianska 20tka odohrala šesť posledných výborných zápasov. Hrali turnaj štyroch národností a táto talianska 20-tka sa už rok pripravuje na túto kvalifikáciu, v tom má pred nami predstih," povedal tréner k letnému súperovi v príprave. 

V kvalifikácii sa tím Ivana Galáda stretne opäť aj s Holanďanmi, ktorí nás na jeseň 2012 vyradili z barážových bojov o postup na ME v Izraeli. Z jeho pohľadu boli Holanďania blízko finále, keď im bránu zavrelo nešťastné zranenie stopéra, po striedaní ktorého sa ich súperovi Taliansku podarilo vsietiť rozhodujúci gól. Na druhý deň sa mal tréner možnosť porozprávať s holandskými hráčmi De Jongom, Van Ginkelom či Maherom, ktorí sa predstavia proti nášmu tímu aj v súčasnosti prebiehajúcej kvalifikácii o postup na ME 2015 v Českej republike.

"Je vidno, aké je to ťažké dostať sa na takýto medzinárodný turnaj," povedal Ivan Galád na margo absencie Brazílie a Argentíny na Majstrovstvách sveta do 20 rokov v Turecku. "Pozorne sledujem účinkovanie Portugalcov, proti ktorým sme hrali. Poznám dobre ich trénera a hráči, ktorí nastúpili proti nám, dávajú góly, presadzujú sa, získali sedem bodov v skupine a postúpili, takže Portugalci sú pre mňa veľmi zaujímaví a fandím Španielom, ktorí doposiaľ nestratili ani jeden bod a sú favoritom, kvalifikovali sa ako víťaz ME do 19 rokov."

V Litve sa na ME do 19 rokov predstavia dva tímy z našej kvalifikačnej skupiny - Holandsko a Gruzínsko. "Sú veľkým čiernym koňom v našej skupine a budú veľmi nebezpeční," povedal o Gruzínčanoch Ivan Galád. Z hráčskeho ročníka 1994 na Slovensku počíta tréner do kvalifikačných i prípravných bojov so Stanom Lobotkom, ktorému sa podaril senzačný prestup do Ajaxu Amsterdam, skúsenosti už má aj s Robertom Mazáňom či Albertom Rusnákom.