Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 19, 2012

VIDEO: Galád: "Zápas s Čechmi nám ukáže, či postupujeme správne"

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - "Česko netreba bližšie predstavovať, mládežnícke výbery majú za sebou množstvo úspechov a sú aj geograficky dostupní," povedal tréner SR "21" Ivan Galád

 
 
 
 
Tréner reprezentácie Slovenska do 21 rokov Ivan Galád na tlačovej konferencii pred priateľským medzištátnym zápasom s Českou republikou. Bratislava, 19. apríla 2012.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov sa 25. apríla v Senci stretne s českými rovesníkmi. Bude to prípravné stretnutie mimo asociačného termínu Európskej futbalovej únie (UEFA), aj preto budú kormidelníkovi mladíkov spod Tatier Ivanovi Galádovi chýbať útočník 1. FC Norimberg Róbert Mak či stredopoliar Cardiffu City Filip Kiss. Podľa trénerových slov však ide o dôležitý duel spojený s viacerými očakávaniami.

Prehrať video

"Každý zraz v neasociačnom termíne nám niečo priniesol, vlani boli tri, teraz to je druhý. Jednak konfrontáciu s exotickým prostredím v Saudskej Arábii, v zápase s Českom sa chytil Šimonek, podobne v januárovom dvojzápase v Portugalsku urobili prvý krok v reprezentácii Habánek či Gyömbér. Veľmi dôležité pre nás je aj to, že zápasy hráme s veľmi dobrými súpermi. Väčšinou sa tie zápasy kombinujú s hráčmi, ktorí hrávajú menej," povedal Galád na štvrtkovej tlačovej besede. V nezávideniahodnej situácii je momentálne napríklad Milan Lalkovič. Talentovaný krídelník či útočník mal sezónu dohrať na hosťovaní v holandskom prvoligovom klube ADO Den Haag, tento zámer sa však z rôznych dôvodov nepodarilo naplniť a Lalkovič sa vrátil do FC Chelsea. Práve on by mal dostať proti Čechom príležitosť ukázať sa. "V podstate od novembra neodohral súťažný zápas, preto určite dostane príležitosť a verím, že mu takto pomôžeme," uviedol na stretnutí s novinármi Galád. Podľa slov kormidelníka slovenskej reprezentačnej dvadsaťjednotky má spomenutý duel pomôcť hráčom, aby sa v závere sezóny aspoň čiastočne zbavili tlaku z klubovej úrovne a uvoľnene pristúpili k futbalu.

Výbery slovenskej a českej dvadsaťjednotky sa naposledy stretli pred necelým rokom (27. 4. 2011) v Šardiciach, tento duel sa skončil nerozhodne 2:2. Celkovo sa títo dvaja súperi navzájom veľmi dobre poznajú, ich merania síl sú tradíciou a Galád verí, že v nastúpenom trende aspoň jedného duelu za rok sa bude pokračovať aj v budúcnosti. "Česko netreba bližšie predstavovať, mládežnícke výbery majú za sebou množstvo úspechov a sú aj geograficky dostupní," uviedol 48-ročný rodák z Krupiny. Slovenských mladíkov čaká v júni dôležitý dvojzápas proti Rumunom (1. 6. v Michalovciach, 5. 6. na súperovej pôde) v 9. skupine kvalifikácie o postup na ME 2013 do Izraela. Hoci sa ponúka konštatovanie, že zápas s Čechmi bude prípravou na kvalifikačné boje, nie je tomu celkom tak. "Nevnímam to len ako prípravu na Rumunov, pretože to bude iný zápas. Toto stretnutie nám môže ukázať, či v šestnástich krokoch - zápasoch postupujeme správne, pretože toto bude náš šestnásty zápas. Momentálne nás trápia zdravotné problémy niektorých hráčov, na poste ľavého obrancu máme veľkú smolu, Čonka i Holúbek sú mimo hry. Viacero zranených hráčov máme aj na poste stopéra. Chýba nám asi päť hráčov, z toho asi traja zo základnej zostavy," pokračoval Galád, ktorý v závere načrtol aj jednu z dôležitých tém, ktoré chce počas zrazu so svojimi zverencami prebrať: "Sledovali sme šesť najšpičkovejších mužstiev na klubovej úrovni v Európe a hráčom ponúkneme systém bránenia štandardných situácii. V minulosti sme totiž viackrát inkasovali po takýchto situáciách."

Duel sa uskutoční v stredu 25. apríla od 17.00 h v Národnom tréningovom centre Slovenského futbalového zväzu v Senci.