Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 17, 2012

VIDEO: Galádov tím sa sústredí najprv na prvý zápas s Rumunskom

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Z tlačovej besedy tímu SR "21" pred kvalifikačným dvojzápasom

 
 
 
 
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád počas tlačovej konferencie k nominácii na kvalifikačný dvojzápas proti Rumunsku. Bratislava, 17. mája 2012.

V netradičnom "pohyblivom" čase, v prestávke medzi 2. a 3. tretinou hokejového štvrťfinále MS medzi Slovenskom a Kanadou, sa uskutočnila tlačová beseda reprezentačného tímu Slovenska do 21 rokov.

Prehrať video

Tréner Ivan Galád na nej uviedol, že sa sústredí najmä na prvý z dvoch blížiacich sa zápasov proti Rumunsku v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2013 do Izraela. Prvé stretnutie 9. kvalifikačnej skupiny sa uskutoční v piatok 1. júna od 19:30 v Michalovciach, druhý je na programe v stredu 5. júna o 17:00 nášho času v Bukurešti. "Matematika je ľahká, hráme o šesť bodov. My sa však v prvom rade sústredíme na prvý duel a chceme v ňom vyhrať. Môžem za realizačný tím sľúbiť, že dáme do zvyšných stretnutí všetko. Verím, že je v silách mojich zverencov postúpiť na ME 2013," povedal na stretnutí s novinármi Galád.

Mladým Slovákom patrí v 9. skupine kvalifikácie druhá pozícia s deväťbodovým ziskom po štyroch dueloch, vedú Francúzi (15 bodov), Rumuni sú na tretej pozícii s piatimi bodmi. "Rumunsko a Francúzsko sú súperi z prvých dvoch košov, čiže v hodnotení nad nami. Ja som už pri žrebe povedal, že budem rád, keď budem môcť skonštatovať, že po polovici sa pre nás kvalifikácia začína a nie končí. Rumunov máme veľmi dobre zmapovaných. Ja som osobne videl ich smolný zápas v Kazachstane (1:1) a máme poznatky aj od niektorých českých kolegov. Aj keď v tabuľke na tom nie sú najlepšie, odohrali dva dobré duely proti Francúzom. Síce už nemajú šancu na priamy postup a zrejme ani na druhú barážovú pozíciu, určite však nepredajú svoju kožu lacno a nebudú jednoduchý súper," avizoval Ivan Galád a k ambíciám v celom kvalifikačnom cykle doplnil: "Zo štyroch zostávajúcich zápasov odohráme tri doma, ak vo všetkých troch zvíťazíme, obsadíme druhú pozíciu, ktorá nás posunie do baráže."