Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 20, 2012

VIDEO: Galádova nominácia na Čiernu Horu aj s Kissom, Lalkovičom a Makom

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na blížiaci sa medzištátny prípravný zápas s rovesníkmi z Čiernej Hory

 
 
 
 
Tréner reprezentácie Slovenska do 21 rokov Ivan Galád počas tlačovej konferencie s trénermi troch slovenských reprezentačných tímov (A-mužstvo), (SR "21") a (družstvo žien) pred blížiacimi sa prípravnými duelmi. Bratislava, 20. február 2012.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád zverejnil v pondelok na tlačovej konferencii svoju nomináciu na blížiaci sa medzištátny prípravný zápas s rovesníkmi z Čiernej Hory, ktorý sa uskutoční v stredu 29. februára od 17.00 h. V jeho výbere figuruje 19 futbalistov, z toho sedem legionárov. Nechýbajú najznámejšie mená - kapitán Filip Kiss pôsobiaci v tíme Cardiff City, ďalej Milan Lalkovič z holandského ADO Den Haag a Róbert Mak z nemeckého klubu 1. FC Norimberg.

Prehrať video

"Každý z našich súperov využíva asociačný termín na prípravu. Teší ma, že pre nás pôjde o tretí zápas v tomto roku, v Portugalsku sme ukázali pekné momenty. Čierna Hora, podobne ako my, bojuje o účasť na ME 2013, ide o súpera na našej úrovni. Väčšina jeho hráčov je ľavonohých. Je to kvalitné mužstvo, jeho najväčšia hviezda hrá pravidelne Európsku ligu," uviedol Ivan Galád a k nominácii doplnil: "Nie je dôvod na experimenty, nejakú výraznú obmenu. Náš tím je zadefinovaný a vychádzame z toho, že okrem troch zranených máme k dispozícii všetkých hráčov. Predpokladám, že tento káder sa objaví aj v ďalších zápasoch. Máme štyroch vyslovene ofenzívnych hráčov. Trochu ma mrzí, že náš najkvalitnejší hráč Robo Mak teraz nehráva, no možno práve reprezentácia mu pomôže, aby sa chytil aj v klube."

Dejisko budúcotýždňového súboja s dvadsaťjednotkou Čiernej Hory ešte nie je definitívne určené. "Chceli by sme si vybudovať komunitu fanúšikov, ktorí nás budú podporovať na domácej pôde. Mojou snahou bolo odohrať tento zápas v Žiline, no nepodarilo sa. Momentálne prichádza do úvahy Bratislava, Senec či Trenčín. Doriešiť by sa to malo do stredy," doplnil kouč SR "21".

Najbližšie súťažné stretnutie absolvujú Galádovi zverenci 1. júna, keď v zápase kvalifikácie o postup na ME 2013 do Izraela doma privítajú Rumunov. Ešte predtým čaká na mladých Slovákov prípravný zápas s Čechmi (25. apríla), v ktorom by mali nastúpiť hráči z Corgoň ligy. V lete sa tím SR "21" zúčastní na turnaji na Ukrajine. "Pred druhou časťou kvalifikácie nemáme veľké oči, ale náš tím môže dosiahnuť veľké výsledky. Urobíme pre to maximum," dodal Ivan Galád.