Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 11, 2014

VIDEO: Galádovci na zraze pred zápasom proti Čechom s jasným cieľom - vyhrať

SENEC (SFZ) - Proti tradičnému jarnému súperovi sme v ostatných troch rokoch ani raz nevyhrali

 
 
 
 
Tréner slovenských futbalistov do 21 rokov Ivan Galád v zápase 3. skupiny kvalifikácie ME 2015 hráčov do 21 rokov medzi Slovenskom a Holandskom (2:2). Senec, 14. november 2013.

V Senci sa v nedeľu popoludní stretli zverenci Ivana Galáda, aby sa pripravili na priateľský zápas proti súperovi spoza rieky Moravy. V ostatných troch súbojoch dokázali reprezentanti iba jedenkrát bodovať, a to v roku 2011 v Šaradiciach, keď sa zápas skončil nerozhodným výsledkom 2:2. Zo súčasnej reprezentácie do 21 rokov si na tento zápas spomína už len Lukáš Pauschek, ktorý nastúpil v druhom polčase. 

Prehrať video

"Vždy, keď je kolo tesne pred zrazom, tak sa udeje nejaká zmena. Zraneného Bukatu nahradil Lalkovič a Teixera prišiel s nálezom zo Stoke, kde budeme pravdepodobne uvažovať o jeho uvoľnení zo zrazu, aby sa doliečil, pretože je pred vážným prestupom a pripravujeme na jeho pozíciu Hudáka," povedal ku zmenám kormidelník SR 21 Ivan Galád. Podľa trénera je pre našich i českých hráčov reprezentačný zápas veľmi cenný. "V zostave má tréner Dovalil hráčov, ktorí pravidelne hrávajú Gambrinus ligu, podobne ako naši. Verím, že toto meranie síl bude veľmi zaujímavé a že sa pokúsime o dobrý výsledok," povedal k súperovi.

Prehrať video

Formu hráčov ukáže až samotný zápas v stredu, myslí si hráč MŠK Žilina Michal Škvarka. "Po tých striedavo-oblačných výsledkoch konečne prichádzajú víťazstvá, takže sme radi. Pridáva to aj na psychike a pohode," povedal stredopoliar pre futbalsfz.sk. "Idem do každého zápasu vyhrať, tak dúfam, že sa nám to tentokrát podarí," dodal Škvarka.

Prehrať video

"Do zápasu určite ideme vyhrať. Sme po dlhšej dobe spolu, tak bude dôležité zohrať sa pred kvalifikáciou, aby to bolo dobré," povedal Lukáš Pauschek.

V programe reprezentácie do 21 rokov je aj v tomto prípade pripravený zaujímavý hosť. Tentokrát sa hráčom prihovorí tréner českej reprezentácie Pavel Vrba. "V stredoregióne Európy nie je asi úspešnejší tréner ako Pavel Vrba, ktorý je mojím osobným priateľom. Príde k nám a bude mať s nami diskusiu a verím, že chlapci využijú tú možnosť podobne, ako tomu bolo pri iných osobnostiach," prezradil k programu zrazu tréner I. Galád

S naším tradičným súperom sa na budúci rok môžeme stretnúť na finálovom turnaji Majstrovstiev Európy do 21 rokov, ktoré sa budú na jeho pôde konať, a teda miestenku má už istú. "Myslím si, že treba sa dostať do baráže a v nej sa pokúsiť o nemožné - postup na Majstrovstvá Európy a koniec tejto generácie je na Olympijských hrách. Zatiaľ je to pre nás len sen, ale sny sú na to, aby sa realizovali. Verím, že o rok budeme v Čechách hrať," povedal na záver rozhovoru Ivan Galád.

Slovenská reprezentácia do 21 rokov nastúpi proti výberu Českej republiky v Senci 14. mája 2014 o 17:00 a v priamom prenose ho odvysiela TV Digi Sport.