Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 7, 2011

VIDEO: Galádovci nechcú mať pred Francúzskom silácke reči

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Našu 21tku čaká náročný kvalifikačný zápas vo Francúzsku

 
 
 
 
Tréner reprezentácie SR 21 Ivan Galád počas tlačovej konferencie k nominácii na kvalifikačný zápas vo Francúzsku. Bratislava, 7. novembra 2011.

Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čaká o týždeň 14. novembra o 20.45 h v meste Angers posledný tohtoročný súťažný duel, ktorým bude zápas v 9. skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 proti domácemu Francúzsku. Pozvánku dostali všetky tradičné opory vrátane najväčších hviezd tímu - stredopoliara nemeckého Norimbergu Róberta Maka, útočníka FC Chelsea Milana Lalkoviča či záložníka Cardiffu Filipa Kissa. Mladí Slováci sú na čele poradia, keď v doterajších troch dueloch ani raz nezaváhali a dokonca ešte neinkasovali ani jeden gól. Francúzi sú na druhom mieste tiež s deväťbodovým ziskom, ale majú o dva góly horšie skóre (7:0).

Prehrať video

"Máme na prípravu päť dní, počas ktorých budeme pokračovať vo vzdelávacích programoch. Chlapci majú naplánované stretnutie s niekdajšími legionármi z Francúzska, či už Dušanom Tittelom a Ľubomírom Moravčíkom," povedal na pondelkovej tlačovej konferencii tréner SR "21" Ivan Galád a na margo zloženia slovenského tímu pokračoval: "V obrane nám chýba Štetina, čo nás veľmi mrzí, v Lotyšsku však dostal kurióznu žltú kartu. Verím, že zloženie defenzívy pripravíme dobre. Máme trochu problém na jej pravej strane. Uvidíme, ako sa nám to napokon podarí zložiť. V strede poľa budú ťažiskom legionári, Greguš s Kissom sú piliermi a tešíme sa aj na Vavríka hrajúceho v Ružomberku. V ofenzíve sa tradične budeme spoliehať na Lalkoviča a Maka."

Prehrať video

Hlavný tréner slovenského tímu do 21 rokov Ivan Galád venoval príprave na duel proti Francúzsku dosť času. Reprezentantov krajiny "galského kohúta" považuje nielen za favorita 9. kvalifikačnej skupiny, ale aj za hlavného ašpiranta na zisk prvenstva na ME 2013. "V kvalifikácii sme odohrali už tri zápasy, najmä posledné dva vonku boli veľmi náročné. Výsledky nepreceňujeme, ale som rád, že chlapci stretnutia zvládli. Je dôležité povedať, že hlavná časť kvalifikácie sa začína až teraz. Náš súper čaká dosť dlho na úspech na tejto úrovni, ale francúzsky výber do 19 rokov získal pred rokom titul majstra Európy. Francúzi majú mnoho dobrých hráčov, či už z domácich súťaží, ale aj legionárov. Je zaujímavé, že kým ja chodím sledovať chlapcov do Zlatých Moraviec alebo Košíc, kolega z Francúzska pozoruje ašpirantov na reprezentačný dres na londýnskom Emirates Stadium (domáci štadión Arsenalu, pozn. red.) či v zápasoch Realu Madrid. Francúzi pristupujú k tomuto duelu seriózne. Vo Francúzsku nemôžeme čakať, čo sa bude diať, ale sami sa musíme pokúsiť vziať opraty zápasu do svojich rúk," poznamenal tréner Galád.

Prehrať video

Slovenský stratég však pred budúcotýždovým duelom v Angers vyzdvihol prístup zväzových pracovníkov, ktorí tímu do 21 rokov pripravili aj napriek skrátenému času na prípravu kvalitné podmienky. "Prvýkrát necestujeme komerčnou linkou, dokonca premiérovo bude po dlhšom období na Slovensku z tohto zápasu televízny prenos," uviedol Galád a doplnil: "Pred stretnutím vo Francúzsku nechceme mať silácke reči. Pre mňa je dôležité, čo poviem po zápase. Verím, že súboj budem môcť hodnotiť kladne. Domáci sú favoritom, no mená hráčov, klubov a súťaže, v ktorých hrajú, ešte nikdy nijaké meranie síl nevyhrali."

Prehrať video