Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 4, 2012

VIDEO: Galádovci odštartujú rok 2012 dvojzápasom v Portugalsku

BRATISLAVA (SFZ) - Dva priateľské zápasy v portugalskom meste Leiria (10. a 12. januára) otvoria futbalový rok reprezentácie do 21 rokov

 
 
 
 
Tréner reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád hodnotí pôsobenie svojho mužstva v roku 2011. Bratislava, 4. januára 2012.

Reprezentantov pod taktovkou Ivana Galáda čaká v tomto roku vyvrcholenie kvalifikácie na ME 2013 do 21 rokov v Izraeli. Prípravu na ťažké zápasy odštartujú už 10. januára prvým zápasom v Portugalsku.

Ešte pred kvalifikačným zrazom sme s trénerom hodnotili rok 2011.

Prehrať video

Ivan Galád nastúpil do funkcie trénera reprezentácie do 21 rokov pred rokom (v januári 2011), pričom ako sám priznal, potešila ho najmä zmena prístupu klubov k uvoľneniu hráčov mimo asociačných termínov i vzájomný rešpekt. Športový vrchol očakáva v tomto roku, kedy sa rozhodne o postupe na ME 2013. "Osobne sa veľmi teším, že hráme tri zápasy doma," priznal tréner na margo viacerých zápasov odohraných v zahraničí v roku 2011. "Dôležité je, že vedenie zväzu mi umožnilo realizovať projekt, ktorý sme predstavili," dodal s tým, že by chcel dostať Slovensko medzi sedem najlepších mužstiev do 21 rokov.

"Každý pozná tých hráčov a dominujú tam niektoré mená," pokračoval Galád pri hodnotení hráčov a dodal "verím, že tak ako sme niektorých hráčov na začiatku kvalifikácie nepoznali, tak niečo podobné nás čaká v tomto roku." Tím má podľa neho víťaznú mentalitu, čo môže byť rozhodujúce v kvalifikácii.

V roku 2011 pripravil realizačný tím kempy brankárov a útočníkov, pričom tréner prisľúbil aj kempy na posty obrancov a stredopoliarov. "Najlepšie je, keď môžeme spolu hrať," povedal tréner v súvislosti s priateľskými stretnutiami a ich prínosom v kvalifikácii. Galád spomenul aj nováčikov v tíme slovami: "Máme troch nových hráčov, ktorí dostanú príležitosť v Portugalsku a verím, že ju využijú."

Do nominácie na dvojzápas v Portugalsku sa dostala základná zostava hráčov, ktorí sa už predstavili v kvalifikácii na ME 2013 do 21 rokov, avšak bez Róberta Maka, Milana Lalkoviča či Filipa Kissa, ktorí pôsobia v zahraničí a kluby ich neuvoľnili z dôvodu ligových povinností. Ivana Galáda sme sa teda opýtali na súpera, s ktorým sme odohrali stretnutie aj v lete 2011. Nastúpenie proti vicemajstrovi sveta z Kolumbie by malo nášmu mužstvu priniesť najmä preverenie našich kvalít. "Je dobré, že je to dvojzápas a berieme tam dvadsať hráčov," povedal Galád. "Každý nami oslovený hráč bol uvoľnený," opäť pripomenul dobré vzťahy s klubmi tréner.

"Verím, že hráči v týchto zápasoch ukážu, že s nimi môžeme počítať," rozhovoril sa tréner. "Keď som vlani nastúpil, tak sme hľadali alternatívy a alternatívnu jedenástku," odpovedal na otázku "dvojičiek" na jednotlivých postoch a pokračoval: "Dnes sa budeme snažiť vylepšiť náš herný prejav, ktorý sme predviedli v kvalifikačných a priateľských stretnutiach."

Prehrať video