Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 5, 2012

VIDEO: Kapitán Ján Greguš neskladá zbrane pred rozhodujúcim duelom s Rumunskom

BUKUREŠŤ/MICHALOVCE (SFZ) - Pred kameru sme si pozvali kapitána Jána Greguša a jeho spoluhráčov Mareka Hlinku a Lukáša Štetinu

 
 
 
 
Kapitán slovenskej reprezentácie do 21 rokov Ján Greguš. Michalovce, 4. júna 2012.

Na zápas s Rumunmi v Michalovciach sa hráči do 21 rokov snažili čo najrýchlejšie zabudnúť. Čaká ich rozhodujúci duel, ktorý ukáže, či šanca na baráž ešte žije. Kapitán mužstva Ján Greguš povedal, že "Všetci sú určite sklamaní z toho prvého zápasu, ale všetci na druhej strane veria, že zvládneme ten druhý. Neskladáme zbrane."

Prehrať video

"Chceme vyhrať každý zápas, ktorý hráme," povedal Greguš. V kabíne si spolu s mužstvom povedal, že nič nie je stratené a ide sa ďalej. Jeho slová potvrdzuje aj Marek Hlinka. "Nálada nie je taká, ako by bola po vyhratom zápase. Myslím si, že na ten zápas sme už pomaly zabudli a nálada sa stupňuje k lepšiemu," povedal pre futbalsfz.sk Hlinka.

Prehrať video

V Bukurešti čakalo reprezentantov slnečné počase s teplotou 34°C, ale počasie by hru našich nemalo ovplyvniť. V šatni pred zápasom ako rituál zhromažďujú energiu a zakričia si aj bojový pokrik. "Potrebujeme z týchto troch zápasov sedem bodov, takže verím, že sa nám to podarí. Zabojujeme," uviedol Hlinka k otázke motivácie pred kvalifikačným zápasom v Rumunsku.

Prehrať video

"Bolo to dosť náročné. Všetci sme chceli vyhrať a bolo to cítiť," vrátil sa k domácemu zápasu s Rumunmi Lukáš Štetina. "My sme mali aj šance, len sme nedali góly." Po prvom góle sa tím snažil ešte aspoň vyrovnať 1:1, ale inkasovali druhý gól a bolo rozhodnuté. "V prvom rade podať zodpovedný výkon sám za seba," povedal Štetina a dodal: "V ďalšom rade pomôcť mužstvu, celému Slovensku, aby sme sa tam dostali, tam kam chceme. Aby sme boli úspešní."