Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 4, 2011

VIDEO: Kapitánsku pásku dostane na zápase v Lisabone Róbert Mak

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Filip Kiss sa zranil, v nominácii na priateľský zápas s Portugalskom aj dvaja nováčikovia

 
 
 
 
Tréner reprezentácie Slovenska do 21 rokov Ivan Galád. Bratislava, 3. augusta 2011.

Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád zverejnil v stredu svoju nomináciu na blížiaci sa medzištátny prípravný zápas proti rovesníkom z Portugalska. Do kádra dostalo pozvánku celkovo 15 hráčov do poľa a dvaja brankári. V Galádovom výbere sa nachádza celkovo až šesť legionárov vrátane už tradičných opôr Milana Lalkoviča z FC Chelsea a Róberta Maka z nemeckého Norimbergu. Kouč SR "21" chcel dať príležitosť aj Filipovi Kissovi, no stredopoliar, ktorý nedávno zamieril na hosťovanie do Cardiff City, sa zranil a nezasiahne do stretnutia v Portugalsku.

Prehrať video

"Mali sme viacero alternatív a vďaka aktivite sa nám podarilo udržať trend hrať zápasy len proti súperom z prvého, resp, druhého koša. Hovoriť o kvalite Portugalska je zbytočné. Výber do 21 rokov síce získal len jeden kontinentálny titul, ešte za čias Luísa Figa v roku 1994, ale aj ten súčasný je veľmi silný, o čom svedčí vystupovanie portugalskej ´dvadsiatky´ na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v Kolumbii. Verím, že kvalita súpera pomôže aj naším hráčom a budú sa prezentovať dobrým výkonom," povedal na stredajšej tlačovej konferencii tréner SR "21" Ivan Galád na margo najbližšieho súpera jeho zverencov.

Z plánovanej nominácie vypadol slovenskému koučovi už spomenutý stredopoliar Filip Kiss, ktorý je zároveň kapitánom mužstva. Kapitánsku pásku po ňom dočasne preberie stredopoliar Norimbergu Róbert Mak a jeho miesto v kádri z náhradníkov zaujme zrejme záložník Dubnice Juraj Vavrík.

Prehrať video

"Žiaľ, náš kapitán Filip Kiss sa zranil v utorok na testoch svojho nového zamestnávateľa. Na jeho miesto donominujem pravdepodobne Juraja Vavríka. Hráčov teda máme pripravených, ale či to bude stačiť na takého silného súpera, ukáže až samotný zápas," vyhlásil Ivan Galád, ktorý do reprezentácie pozval aj dvoch novicov - Milana Ferenčíka z Baníka Ostrava a Petra Mazáňa z Trenčína.

Prehrať video

Duel medzi SR "21" a Portugalskom "21" je na programe v utorok 9. augusta v Estorile. Zraz reprezentácie sa uskutoční v sobotu 6. augusta vo večerných hodinách.