Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 4, 2011

VIDEO: Kuriózny gól Štetinu v kvalifikačnej premiére trénera Galáda

ZLATÉ MORAVCE (SITA/SFZ) - Ivan Galád (tréner SR "21"): "Po nepremenenom pokutovom kope sa moji zverenci začali obávať o výsledok"

 
 
 
 
Tréner reprezentácie Slovenska do 21 rokov Ivan Galád a tím manažér Samuel Slovák na tlačovej konferencii po skončení kvalifikačného zápasu proti Lotyšsku. Zlaté Moravce, 3. júna 2011.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vstúpila úspešne do bojov v 9. skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 tejto vekovej kategórie v Izraeli, keď v piatok podvečer zdolala v Zlatých Moravciach výber Lotyšska 2:0 (1:0) a usadila sa na čele skupiny.

Mladí Slováci pod vedením trénera Ivana Galáda začali veľmi dobre a už v 9. min otvoril skóre stredopoliar Juraj Vavrík. Tím SR "21" bol v prvej štyridsaťpäťminútovke aktívnejší a viackrát nebezpečne pohrozil obrane nevýrazného súpera. Po polhodine hry sa osmelili aj Lotyši, ale Rakovan nemal veľa práce. "Do stretnutia sme vstúpili veľmi dobre. Prvých dvadsaťpäť minút sme predvádzali atraktívny futbal. Podarilo sa nám veľmi rýchlo dosiahnuť prvý gól, ale aj za tohto stavu sme sa snažili hrať, ako keby bolo 0:0. Nechceli sme iba brániť tesný výsledok. S prvým polčasom môžem byť spokojný," povedal po stretnutí hlavný tréner Ivan Galád, pre ktorého to bola kvalifikačná premiéra pri kormidle tímu SR.

Prehrať video

Po zmene strán tempo hry opadlo a šancí rapídne ubudlo. Za zmienku stojí nepremenený pokutový kop Filipa Kissa po faule Ševelovsa na Jána Greguša. V nadstavenom čase priamy kop z vlastnej polovice poslal na bránku súpera Lukáš Štetina, ďalší striedajúci hráč Arnold Šimonek zmiatol náhradného brankára súpera a lopta skončila v lotyšskej bránke. "V druhej časti sme sa opäť usilovali o druhý gól, príležitosť prišla, ale pokutový kop sme nepremenili. Potom sa moji zverenci, ktorí nie príliš často hrávajú v pozícii favorita, začali obávať o výsledok. Našťastie sme v nadstavenom čase dali druhý pomerne komický gól. Rozhodujúce je to, že vstup do kvalifikácie sa nám vydaril a máme na konte tri cenné body," poznamenal spokojný hlavný tréner mladých Slovákov.

Kuriózny gól Lukáš Štetinu v záverečných sekundách duelu bol po nevýraznom druhom polčase "balzamom na dušu" pre 1426 divákov na útulnom štadióne v Zlatých Moravciach. Obranca ukrajinského tímu Metallist Charkov sa podobným kúskom prezentoval aj v polovici mája, keď v najvyššej ukrajinskej súťaži z vlastnej polovice prekvapil brankára súpera. "Na Ukrajine to bolo cielené, pretože som si skôr všimol, že vybieha príliš vysoko. Tu som gól dať nechcel, mojím úmyslom bolo skôr iba zmiasť súpera. Napokon bol z toho gól," opísal svoje góly odchovanec nitrianskeho futbalu Štetina.

Kapitán slovenského výberu Filip Kiss mal po víťaznom zápase zmiešané pocity, keďže v druhom polčase nepremenil za stavu 1:0 pokutový kop. "Na penaltu som bol určený a veril som si. Žiaľ, brankár môj pokus vystihol. Našťastie sme v závere strelili druhý gól," uviedol hráč bratislavského Slovana.