Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 15, 2014

VIDEO: Lásik: "Nikdy som nič také nezažil a verím, že už nezažijem"

BRATISLAVA (SFZ) - Reakcie trénera Ivana Galáda a kapitána Richarda Lásika na odvetné barážové stretnutie v Taliansku

 
 
 
 
Vľavo postranný rozhodca Gavin Harris a druhý zľava hlavný rozhodca Steven McLean (obaja Škótsko) v diskusii s kapitánom slovenského mužstva do 21 rokov Richardom Lásikom (tretí zľava), po ktorej hlavný rozhodca odvolal pokutový kop, ktorý nariadil v odvetnom zápase baráže o postup na finálový turnaj ME 2015 vo futbale hráčov do 21 rokov Taliansko 21 – Slovensko 21. Reggio Emilia, 14. októbra 2014.

"Ťažko sa hľadajú slová na to, čo sa tam udialo. Jasná jedenástka, stav by bol 2:2 a my by sme boli postupujúci. Nikdy som nič také nezažil a dúfam, že už ani viac nezažijem," povedal po prílete do Bratislavy kapitán mužstva Richard Lásik. "Od začiatku bolo jasné, že tam očividne niečo nesedí," okomentoval priebeh zápasu, v ktorom slovenský výber videl viacero sporných žltých kariet.

Prehrať video

"Toto bola zo strany rozhodcov veľká blamáž a nezaslúžili sme si, aby to takto dopadlo," hovoril viditeľne sklamaný stredopoliar a dodal: "Nemáme sa za čo hanbiť. Čo je nám to však teraz platné? Nepostúpili sme. Trištvrte chlapcov mohlo byť niekde úplne inde, keby sme postúpili na Majstrovstvá Európy. Chalanom to mohlo zmeniť kariéry. Bohužiaľ, takto sa bude o týždeň vedieť, že Taliani vyhrali a tam to skončí. Osobne na tento zápas nezabudnem do konca života."

Prehrať video

Pred novinárov čakajúcich na letisku predstúpil aj tréner Ivan Galád, ktorému sa ťažko hľadali slová. "Po zápase som povedal jednu vetu a zopakujem ju: 'Na toto sme pripravení neboli.' Naozaj som veľmi prekvapený, že na takejto úrovni došlo k takémuto poškodeniu, skresleniu a ovplyvneniu výsledku. Veľmi sme z toho smutní," povedal na úvod a pokračoval: "Dnes sa musíme pozrieť na celú kvalifikáciu. Nechcem hovoriť frázy ako som hrdý na tých hráčov. Len som spolu s mojím realizačným tímom chcel ľuďom na Slovensku ukázať, že dokážeme mladých ľudí presvedčiť, aby hrali futbal, aby reprezentovali svoju krajinu a ľudí, ktorí v nej žijú. Oni tak hrali. Veľmi ma mrzí, že som nedodržal svoje slovo, pretože som povedal: 'Dostanem vás na EURO,' a to sa mi nepodarilo. To ma kvôli tým chlapcom mrzí, pretože sa im mohol zmeniť futbalový a profesionálny život. Patria na EURO."

"Nerád by som hlbšie hodnotil desať kvalifikačných zápasov. Okrem vstupu do dnešného zápasu v každom zápase sme hrali pekný, moderný, progresívny futbal. Chlapci si zaslúžili byť medzi siedmimi najlepšími mužstvami v Európe a verím, že to všetci ocenia," povedal o reprezentantoch do 21 rokov I. Galád, ktorý sa do baráže o Majstrovstvá Európy dostal dvakrát po sebe. O to skomplikovanejšie vidí aj budúcnosť: "Neviem si predstaviť moju novú motiváciu. Tréner má mnoho možností, ale hrozne mi je ľúto chlapcov. Keď som v polčase prišiel do kabíny za stavu 2:0, o jedného hráča menej, Dudove vylúčenie bolo sporné, Zreľákove vylúčenie veľmi sporné, spýtal som sa ich: 'Kto verí v postup, nech sa postaví.' Mali ste ich vidieť, oni mali všetci asi dva metre. V druhom polčase ste mohli vidieť, že oni sa postavili nielen v kabíne, ale v postup verili do poslednej minúty a myslím si, že keby jedenástka, ktorá odpískaná bola a aj v skutočnosti bola, bola by realizovaná na 2:2 a všetci by sme sa tešili. Sľúbil som vám, že prídeme veselí, neprišli sme. Potrebujem pár dní, aby som to prekonal, hoci je to len šport."

"Chcel by som, aby ste týmto hráčom dali priestor v médiách, aby ste sledovali ich osudy. Každý vravel, že je to silná generácia, to ukáže čas. O päť rokov budeme môcť povedať, či bola silná generácia. Tie štyri roky, ktoré som s nimi prežil, s niektorými dva a pol, boli neskutočné a nechcem na ne zabudnúť a ani na ne nezabudnem. Vraví sa, že každý tréner čaká na generáciu hráčov, s ktorou dosiahne úspech a verím, že to bola táto generácia. Úspech pre mňa bol, že som ich mohol dnes v tom zápase viesť, akurát som ich nedostal na to EURO," dodal na záver kormidelník reprezentácie do 21 rokov.