Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 14, 2014

VIDEO: Lobotka: "Zápas proti Čechom bude určite zaujímavý"

SENEC (SFZ) - Zverenci trénerov Ivana Galáda a Jakuba Dovalila si dnes popoludní zmerajú sily na štadióne NTC Senec

 
 
 
 
Slovenský reprezentant do 21 rokov Stanislav Lobotka na zraze pred priateľským zápasom proti Českej republike. Senec, 11. máj 2014.

Reprezentácia do 21 rokov pod vedením Ivana Galáda absolvuje dnes popoludní v Senci už štvrtú vzájomnú konfrontáciu s rovesníkmi z Českej republiky. Reputáciu z ostatného zápasu, v ktorom Slováci podľahli susedom 1:0 (25.04.2013, Kroměříž) si bude môcť napraviť stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý sa nedávno vrátil z hosťovania v holandskom Ajaxe Amsterdam.

Prehrať video

"Hosťovanie mi dalo veľa po jazykovej i futbalovej stránke. Som veľmi rád, že som tam mohol byť," povedal na úvod rozhovoru reprezentant do 21 rokov. "Chcel by som pokračovať v Holandsku alebo inde v zahraničí. Holandský štýl hry je iný v tom, že všetky tímy chcú hrať futbal, všetky tímy útočia. Slovenský futbal je skôr taký, že tri tímy chcú hrať futbal a ostatné sa zameriavajú skôr na defenzívu a rýchle protiútoky. To je asi najväčší rozdiel," porovnal súťaže S. Lobotka.

"Česi majú veľmi kvalitných hráčov, aj keď tu nie sú všetci zo zahraničia. Majú dobrú základňu a bude to veľmi zaujímavý zápas," povedal o súperovi mladý futbalista.

Galádovci proti Dovalilovcom nastúpia dnes (14. mája 2014) o 17:00 na štadióne NTC Senec.