Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 14, 2013

VIDEO: Lukáš Pauschek v Portugalsku s kapitánskou páskou

PENICHE (SFZ) - Zverenci Ivana Galáda sa pripravujú na prvý z dvoch zápasov, kapitánsku pásku bude mať Lukáš Pauschek

 
 
 
 
Reprezentant Slovenska Lukáš Pauschek, ktorý sa stal kapitánom počas zrazu v Portugalsku, na tréningu pred prípravným zápasom. Peniche, 14. januára 2013.

V Portugalsku privítalo reprezentantov polojasné počasie. Teplotný rozdiel oproti Slovensku však prekonali a už predpoludním absolvovali prvý tréning. Na popoludňajšom riešili taktické úlohy. Tréner Ivan Galád povedal, že pobyt bude hodnotiť až po skončení zápasov. "Hráme proti vynikajúcemu súperovi a pokúsime sa nadvaizať na to, čo bolo dobré, teda rýchla prechodová a pokúsime sa niektoré útoky zakončiť," povedal tréner k taktike do zápasu.

Prehrať video

Lukáš Pauschek je rád a dúfa, že jeho pôsobenie s kapitánskou páskou bude úspešné. "Je to pre mňa veľká vec," popísal svoje pocity o pôsobení v reprezentáciách "A" a do 21 rokov v ostatných dvoch rokoch. "Nevedel som to. Chalani hovorili, že budem kapitánom," prezradil, že o kapitánskej páske sa dozvedel v rovnakom čase ako ostatní hráči, ktorí si neodpustili malé podpichovanie. "S trénerom sme si povedali, že by sme sa mali biť o kapitánsku pásku," povedal Pauschek o budúcnosti pásky a rozhodovaním o jej nositeľovi (v prípravnom zápase proti Rusku v novembri bol kapitánom Richard Lásik, ktorý sa pre klubové povinnosti nemohol zrazu zúčastniť).

Prehrať video