Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 13, 2012

VIDEO: Na turnaji na Ukrajine sa chce reprezentácia do 21 rokov pripraviť na posledné dva kvalifikačné zápasy

SENEC (SFZ) - V nedeľu podvečer sme sa po prvom tréningu na zraze SR 21 pred turnajom na Ukrajine porozprávali s trénerom Ivanom Galádom

 
 
 
 
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád počas tlačovej konferencie k nominácii na kvalifikačný dvojzápas proti Rumunsku. Bratislava, 17. mája 2012.

Po dvoch mesiacoch od rozhodujúcich prehier v kvalifikácii ME 2013 do 21 rokov v Izreali sa slovenská reprezentácia do 21 rokov stretla na zraze pred turnajom na Ukrajine. Našu druhú najvyššiu mužstvú futbalovú reprezentáciu čakajú dva zápasy - prvý s domácou Ukrajinou a druhý o prvé alebo tretie miesto. Tento turnaj by mal byť pre zverencov Ivana Galáda poslednou previerkou pred poslednými dvoma kvalifikačnými zápasmi, ktoré odohrajú v Senci proti Francúzsku (07.09.2012, NTC Senec) a Kazachstanu (10.09.2012, NTC Senec).

Prehrať video

"Som rád, že sa stretávame znovu, a že nás čakajú medzinárodné zápasy. V kvalifikácii hráme ešte o šesť bodov, máme dvoch výborných súperov doma a chceme sa na tomto turnaji na tieto dva dôležité zápasy pripraviť," povedal kormidelník 21-tky Ivan Galád. "Mimo to, chceme, aby hráči získali čo najviac medinárodných skúseností."

V nominácii nemohol počítať s Lukášom Pauschekom a Róbertom Makom, ktorí dostali pozvánku do hlavnej reprezentácie. "Bolo to naše poslanie. Som rád, že sú tam a verím, že nie sú poslední," povedal Galád (pozn. Róbert Mak nenastúpi pre zranenie v prípravnom zápase SR A v Dánsku). Nateraz nie je rozhodnuté, či Pauschek a Mak nastúpia v posledných kvalifikačných zápasoch alebo už budú pokračovať v seniorskej reprezentácii. Cieľom v kvalifikácii je dostať sa na druhé miesto v skupine, pričom na Rumunsko strácame dva body, no máme jeden zápas k dobru.

Zdravotný stav hráčov je dobrý. Dnes po prílete majú hráči krátky odpočinok, a potom sa presunú na prvý tréning, na ktorom sa stretnú všetci. "Verím, že ho využijeme v prospech slovenského futbalu," povedal tréner na margo programu turnaja na Ukrajine. "Berieme dvadsať hráčov. Verím, že vyskladáme dve takmer kompletné identické jedenástky a uvidíme, čo nám to prinesie v športovej oblasti," povedal Galád o stratégii na turnaji. "Vzhľadom na neprítomnosť Jána Greguša bude mužstvo viesť Matúš Čonka," povedal tréner o zmene na poste kapitána tímu. Ján Greguš sa k mužstvu pripojí dnes na Ukrajine a o kapitánskej páske v zápase sa rozhodne počas predzápasového tréningu.

"Francúzi vo svojich kvalifikačných zápasoch nedostali gól, a tak určite pred týmto zápasom vypíše realizačný tím špeciálnu odmenu," povedal Ivan Galád o motivačných technikách pred septembrovým zápasom proti Francúzsku.