Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 11, 2013

VIDEO: Na zraze SR "21" pred zápasom proti Taliansku osem hráčov, ďalší sa pripoja ešte v nedeľu

SENEC (SITA/SFZ) - Na nedeľňajšom zraze slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov v Senci sa trénerovi Ivanovi Galádovi hlásilo na pravé poludnie osem hráčov nominovaných na medzištátne prípravné stretnutie proti Taliansku

 
 
 
 
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád na zraze pred priateľským zápasom proti Taliansku. Senec, 11. augusta 2013.

Na nedeľňajšom zraze slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov v seneckom hoteli Relax sa trénerovi Ivanovi Galádovi hlásilo na poludnie osem hráčov nominovaných na medzištátne prípravné stretnutie proti Taliansku. Z nominovanej dvadsiatky futbalistov chýbala väčšina členov kádra z dôvodu víkendových povinností v ligových súťažiach. Jedenásť futbalistov by sa malo pripojiť k tímu v nedeľu vo večerných hodinách, ako posledný pricestuje do Senca v pondelok stredopoliar talianskej Brescie Richard Lásik. Okteto hráčov, ktoré prišlo do Senca v nedeľu krátko pred poludním, je zdravotne v poriadku. Od 17.00 h ich čaká v Národnom tréningovom centre v Senci prvý tréning. Agentúru SITA informoval technický vedúci SR "21" Dávid Vailing.

Vo výbere 50-ročného kormidelníka Ivana Galáda na súboj proti úradujúcim vicemajstrom Európy sa nachádzajú aj štyria nováčikovia - Albert Rusnák ml., Dionatan Teixeira, Adam Zreľák a Tomáš Malec. Deväť futbalistov Galádovho výberu pôsobí v zahraničných súťažiach. 

Prehrať video

"Taliansko je súper, ktorého sme si vybrali. Bojovali sme takmer rok o to, aby sme tohto súpera priviedli na Slovensko, aby sme proti nemu mohli hrať. Vieme, že nie je jednoduché vybaviť súpera z kategórie TOP 10 na naše územie a som rád, že sa to vďaka Dávidovi Vailingovi podarilo," povedal na zraze tréner Galád. "Ak sa pozriem na našu súpisku, tie kluby, kde naši hráči figurujú, hrajú, máme silný tím. Pre mňa je dôležité, ako budeme vyzerať na ihrisku, takže žiadne veľké vyhlásenia. Na tento zápas nemôžeme povedať, že sa tešíme, ale je to pre nás výzva a chlapci ukážu vôľu hrať za Slovensko," dodal.

Slováci si s talianskymi rovesníkmi zmerajú sily v stredu 14. augusta o 18.00 h v NTC Senec. Hlavným arbitrom predmetného stretnutia bude Poliak Pawel Gil. Duel proti talianskej "dvadsaťjednotke" je previerkou Galádových zverencov pred jesennými zápasmi v rámci kvalifikácie na majstrovstvá Európy 2015 tejto vekovej kategórie. Prvý jesenný kvalifikačný zápas odohrajú mladí Slováci 9. septembra v Myjave proti Gruzínsku.